Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy  we Wroniu

W dniu 1 grudnia br.rozpoczął swoją działalność Środowiskowy Dom Samopomocy we Wroniu.

Znalazło w nim opiekę i korzysta z terapii 60 osób. Nowa instytucja zapewnia uczestnikom oparcie społeczne, pozwalające na zaspokojenie ich potrzeb życiowych, usamodzielnienie oraz integrację społeczną i jest to Środowiskowy Dom Samopomocy we Wroniu.
Dom prowadzi działalność od poniedziałku do piątku, do 8 godzin dziennie. Osoby korzystające z tej formy pomocy biorą udział w zajęciach rękodzielniczych, krawieckich, komputerowych i kulinarnych. Wszystkie zajęcia prowadzone są w przestronnych, komfortowo wyposażonych salach. Obiekt ma powierzchnię ok. 1000 metrów kwadratowych. Posiada sale rehabilitacyjne, dydaktyczne, część gastronomiczną i sanitarną. Placówkę prowadzi Stowarzyszenie Szansa na Zdrowie.

To modernizacja na miarę XXI wieku. Warto wspomnieć, że Stowarzyszenie Szansa na Zdrowie od kilku lat prowadzi taką samą placówkę w Golubiu-Dobrzyniu, ma więc już spore doświadczenie i pozytywną opinię w środowisku. Środowi-skowy Dom Samopomocy jest ofertą skierowana głównie do mieszkańców naszej gminy, ale mogą z niej skorzystać także mieszkańcy innych gmin. Wszystko zależy od zainteresowania. Wszelkie sprawy związane z rekrutacją prowadzi i koordynuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie.
Pobyt w ŚDS jest bezpłatny dla uczestników spełniających kryterium dochodowe. Jednak nawet jeśli ktoś je przekracza, to ewentualna opłata kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu złotych. Dowóz do Wronia został również zorganizowany i jest bezpłatny. Określono już listę uczestników, a także trasę przejazdu, która jest na bieżąco modyfikowana. Środowiskowy Dom Samopomocy zapewnia uczestnikom dwa posiłki (śniadanie i obiad), rehabilitację dostoso-waną do indywidualnych potrzeb uczestników, opiekę medyczną, nabycie nowych umiejętności oraz możliwość rozwoju kulturalnego i ciekawie spędzony czas.
Liczba miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy jest ograni-czona, o przyjęciu decyduje kolejność złożenia wniosku o skiero-wanie do placówki, które przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.  

 

sds 001 sds 002 sds 003

 

 

Czytany 3561 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top