Otwarcie stadionu

Sport jest niezmiernie ważny w życiu każdego człowieka, szczególnie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W gminie Wąbrzeźno od dawna zwraca się uwagę na krzewienie kultury fizycznej.

9 października 2015 roku w Ryńsku miała miejsce uroczystość otwarcia stadionu. Społeczność uczniowska z Zespołu Szkół w Ryńsku oraz lokalni mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z boiska i bieżni zarówno na zajęciach wychowania fizycznego, jak również w wolnym czasie. Nowy kompleks sportowy to także zaplecze magazynowe, węzeł sanitarny oraz trybuny dla widzów. Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich rodzice wzięli aktywny udział w uroczystości.

Goście, na czele z panem Władysławem Łukasikiem - wójtem gminy Wąbrzeźno, zostali zaproszeni na okolicznościową akademię. Motywem przewodnim przewijającym się zarówno w tekstach piosenek, jak i wierszy był sport, zdrowa rywalizacja i dążenie do sukcesu. Pan Sławomir Słowik, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Ryńsku przybliżył zgromadzonym gościom uczniowską kronikę sportową.
Nie zabrakło wspomnień o sukcesach i licznych medalach zdobywanych nie tylko na szczeblach gminnym czy powiatowym, ale również wojewódzkim i ogólnopolskim. Uroczystość uświetniła obecność Anny Jankowskiej, absolwentki szkoły w Ryńsku, która kilka lat temu zdobywała pierwsze bramki na szkolnym boisku, a dziś gra w piłkę nożną w reprezentacji Polski juniorek.
Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przejście na stadion, który przed pierwszymi rozgrywkami został poświęcony przez księdza kanonika Sylwestra Ćwiklińskiego. Sportowy dzień zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów.  

DSC 0289 DSC 0325 DSC 0367 DSC 0374
DSC 0380 DSC 0419 DSC 0421  DSC 0428
Czytany 3181 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top