Spotkanie Autorskie z Ewą Chotomską

21 października 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna organizowała spotkanie autorskie z Ewa Chotomską (córka znanej poetki Wandy Chotomskiej).

Spotkanie odbyło się z udziałem dzieci z Zespołu Szkół w Zieleniu, Myśliwcu, Ryńsku. Ewa Chotomska razem z Andrzejem Grabowskim założyła w 1983 dziecięcy zespół Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik-Tak jako Ciotka Klotka.
Program emitowano przez ponad 17 lat, nagrano ok. 1600 odcinków. Ewa Chotomska była scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek. Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.

Pani Ewa zaprezentowała się uczniom w postaci Ciotki Klotki, postaci którą grała w programie dla dzieci "Tik- Tak". Już sam barwny strój autorki wzbudził radość u dzieciaków: dwa różnego koloru buciki, pierzasty szal i kapelusz - jednym słowem ubiór bardzo oryginalny.
Autorka podczas naszego spotkania opowiadała o swojej mamie, o tym jak uczyła ją wymyślać rymy do podanych słów, z czym zresztą świetnie poradzili sobie nasi mali uczestnicy spotkania. Podczas jej rozmowy z dziećmi padało wiele pytań, a za poprawne odpowiedzi autorka nagradzała cukierkami. Najlepsze jednak było to, że po każdym temacie opowiadania odsłuchiwana była związana z nim piosenka, a dzieciaki mogły śpiewać i tańczyć do jej melodii. Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze dzieci mogły nabyć książki i otrzymać autograf od autorki.

Czytany 2825 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top