Tablice interaktywne w naszych szkołach

W ramach systemu innowacyjnej edukacji w województwie kujawsko-pomorskim poprzez zbudowanie systemu dystrybucji treści edukacyjnych realizowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego do naszych szkół trafiły kolejne tablice interaktywne, tym razem dla klas IV-VI. Przedsięwzięcie realizują wspólnie samorząd województwa oraz Gmina Wąbrzeźno.

W skład każdego zestawu wchodzą: tablica multimedialna nowej generacji (opartej na technologii dotykowej), projektor oraz laptop z oprogramowaniem, w sumie 15 zestawów. Tablice interaktywne są świetnym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym uatrakcyjnić zajęcia, są dużym ekranem projekcyjnym gdzie można uruchamiać dowolne programy, pisać czy rysować. Wszystko po to aby w bardzo prosty, naturalny i sugestywny sposób przeprowadzić prezentację, szkolenie i ciekawą lekcję. Należy nadmienić, że cztery lata temu w pierwszej edycji projektu, tablice interaktywne trafiły do klas I-III szkół podstawowych.
Częścią w/w przedsięwzięcia będzie także wdrożenie Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej czyli internetowego systemu dystrybucji treści edukacyjnych tzw. nowoczesna edukacja w sieci . Będzie z niej korzystać około 670 szkół podstawowych z województwa.
W ramach Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej powstanie portal zawierający interaktywne materiały do nauczania przedmiotów w szkołach podstawowych. Platforma będzie również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz posłuży budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały.

Czytany 2834 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top