Środowiskowy Dom Samopomocy

W IV kwartale 2015 r. planowane jest rozpoczęcie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy.

Instytucja ta ma za zadanie zapewnić uczestnikom oparcie społeczne pozwalające na zaspokojenie ich potrzeb życiowych, usamodzielnienie i integrację społeczną. Funkcjonował będzie od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie.
Dom będąc jednostką wsparcia dziennego ma za zadanie poprawić funkcjonowanie uczestników poprzez indywidualne, grupowe i środowiskowe oddziaływanie terapeutyczno-rehabilitacyjne z uwzględnieniem ich indywidualnych możliwości. Uczestnicy będą mogli brać udział w zajęciach rękodzielniczych, krawieckich, komputerowych kulinarnych. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w przestronnych komfortowo wyposażonych salach przystosowanych do pełnionych ról jak i do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Środowiskowy Dom Samopomocy zapewni uczestnikom dwa posiłki (śniadanie i obiad), rehabilitację dostosowaną do indywidualnych potrzeb uczestników, nabycie nowych umiejętności jak możliwość rozwoju kulturalnego i ciekawie spędzony czas.
Ilość miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy jest ograniczona, więc o przyjęciu decyduje kolejność złożenia wniosku o skierowanie do placówki, które przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Czytany 3335 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top