20 LAT MINĘŁO...

Dwadzieścia lat temu w grudniu 1994 roku ukazał się pierwszy numer gazety samorządowej „Gminne Wieści”.

Twórcą oraz wydawcą gminnego miesięcznika była Rada Gminy Wąbrzeźno. Zasadniczym celem lokalnego wydawnictwa było przybliżenie pracy władz gminy, informowanie o zamierzeniach, sposobach realizacji, ale również trudnościach i sukcesach w kształtowaniu lokalnej samorządności. Ponieważ wówczas nie było takiego medium, jakim jest obecnie Internet, gazeta „Gminne Wieści” była źródłem informacji lokalnej, ale także ciekawostek, porad, rozrywki, poruszała sprawy społeczne, religijne, kulturalno-oświatowe, historyczne i tematyczne.W gronie osób redagujących gazetę byli pracownicy urzędu, jednostek organizacyjnych, instytucji współpracujących oraz osoby spoza, a redaktorem naczelnym pisma od początku do roku 2006 był Pan Alojzy Jamroży. Pismo z czasem ulegało przeobrażeniom, inna bywała częstotliwość wydań. Od 2010 roku jest informatorem Gminy Wąbrzeźno kontynuującym poniekąd cele zawarte we wcześniejszych założeniach. Dziś ścisłą Redakcję tworzą pracownicy urzędu.
Oddajemy w Państwa ręce kolejny 127 numer „Gminnych Wieści” z nadzieją, że nadal będzie przekaźnikiem ważnych informacji dla mieszkańców naszej Gminy. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przez lata tworzyli i współtworzyli oraz kolportowali Gminne Wieści. Dziękujemy również wszystkim pracownikom Wąbrzeskich Zakładów Graficznych za dotychczasową 20-letnią współpracę przy drukowaniu naszego pisma.

20 lat minelo

Czytany 3061 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 styczeń 2017 11:58