Pamięci Alojzego Jamrożego

Dnia 14 października 2014 r. odszedł od nas ś.p. Pan Alojzy Jamroży, człowiek czynu, pedagog, społecznik, dla którego ważne były sprawy oświaty i drugi człowiek.

Pan Alojzy Jamroży w swej bogatej historii życia był twórcą i pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie w latach 1962- 1966. Był też założycielem Zasadniczej Szkoły Rolniczej we Wroniu oraz inicjatorem kolejnych zmian kierunków kształcenia w tej szkole, w której w latach 1969 – 1982 był dyrektorem. Pan Jamroży aktywnie działał w strukturach władz miasta i gminy Wąbrzeźno od lat siedemdziesiątych po dziewięćdziesiąte sprawując różne funkcje, był m.in. radnym, przewodniczącym Rady Narodowej Miasta i Gminy Wąbrzeźno oraz członkiem Zarządu Gminy Wąbrzeźno.
Był współtwórcą i przez wiele lat redaktorem naczelnym miesięcznika „Gminne Wieści”. Zawsze potrafił słuchać, z każdym rozmawiać, był życzliwy, taktowny i takiego go zapamiętamy.  

Czytany 2554 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top