Pierwszy sukces KGW Wronie III miejsce w województwie

7 września 2014 roku w Łabiszynie odbyły się dożynki wojewódzkie. Nasze KGW mogło reprezentować powiat wąbrzeski, w tak szczególnym dniu dla rolników i dla całego społeczeństwa.

Wieniec został wykonany z 5 gatunków zbóż i przyjął kształtem koronę z 6 girlandami. Wewnątrz wieńca znajdował się pleciony kosz, w którym umieściliśmy tradycyjny chlebek dożynkowy.

Do dekoracji służyły nam słomki i różnego rodzaju kwiaty wazonowe, podarowane z prywatnych ogródków naszych koleżanek.Plecenie wieńca na początku było dla nas wielką niewiadomą, ale dzięki pomocy i zdolności pani Wandy Biegniewskiej, uporaliśmy się w 3 dni. Sama nasza wizyta na dożynkach takiego szczebla, to było dla nas ogromne wyróżnienie, a tu nagle spotkał nas taki sukces. Same nie dowierzałyśmy, gdy odbierałyśmy nagrodę, ale dzisiaj wiemy jedno: ciężka, a za razem żmudna praca, zawsze się opłaca. Nawet gdybyśmy nie zajęły żadnego miejsca, to i tak czułybyśmy się wygrane.

Czytany 2237 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top