Wsparcie dla Gminy

Modernizacja infrastruktury ośrodka wypoczynkowego w Przydworzu oraz utworzenie Centrum Tradycji Rybackich w Orzechówku to przygotowane przez Gminę Wąbrzeźno projekty, których realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa w ramach Programu Operacyjnego Ryby. Uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji odbyło się 9 czerwca 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim.

PO Ryby, czyli finansowany przez Unię Europejską Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, to pieniądze służące nie tylko racjonalizacji i poprawie konkurencyjności tego sektora aktywności gospodarczej, ale też podniesieniu poziomu życia związanych z nim społeczności. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, podobnie jak pozostałe samorządy wojewódzkie w kraju, jako instytucja pośrednicząca zarządza częścią osi 4. programu („Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa”).

Związane z nią środki są przeznaczone na inwestycje przedsiębiorstw, przedsięwzięcia infrastrukturalne, ochronę środowiska i zdynamizowanie sektora lokalnych usług. Naszymi partnerami we wdrażaniu jest pięć działających w Kujawsko-Pomorskiem lokalnych grup rybackich. Ze środków pomocowych korzystają 33 gminy w regionie. Cała pula, jaką mamy do dyspozycji to 62 miliony złotych.
9 czerwca 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu dwóch projektów realizowanych przez gminę Wąbrzeźno:
- Modernizacja infrastruktury turystycznej w miejscowości Przydwórz, obejmie między innymi urządzenie boiska do piłki plażowej, zmianę utwardzenia nawierzchni placu przy budynku plażowym, remont ścieżki z miejscem postojowym dla rowerów, montaż oświetlenia solarnego, zagospodarowanie skweru, wybudowanie wiaty grillowej oraz placu zabaw. Wartość dofinansowania to 444 tysiące złotych,
- Utworzenie Centrum Tradycji Rybackich w miejscowości Orzechówko. Budynek będzie miejscem kultywowania tradycji rybackich (gromadzone będą eksponaty o tematyce wędkarskiej i rybackiej, przygotowywane tradycyjne potrawy z ryb oraz organizowane spotkania okolicznych rybaków, które służyły będą wymianie doświadczeń oraz propagowały tradycje rybackie wśród młodzieży. Na terenie działki, na której mieści się nieruchomość, zaprojektowano wiatę grillową. Wartość dofinansowania to 196 tysięcy złotych.


Artykuł pochodzi z serwisu mojregion.eu
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego 

Czytany 2240 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top