Rekrutacja do punktów przedszkolnych

Stowarzyszenie „Nasza Gmina” od 1 do 22 sierpnia 2014 prowadzi rekrutację do punktów przedszkolnych działających w Dębowej Łące, Wielkich Radowiskach i Łobdowie (gmina Dębowa Łąka) oraz Jarantowicach, Zieleniu i Wałyczu (gmina Wąbrzeźno) prowadzonych w ramach projektu pt. „Promyczek”.

Każdy punkt przedszkolny przyjmie dzieci w wieku 3-4 lat (ukończony 3 rok życia) zamieszkujących teren gminy Wąbrzeźno lub Dębowej Łąki.
W przypadku zgłoszenia większej liczby dzieci niż limit miejsc pierwszeństwo mają:
Dzieci rodziców korzystających z opieki pomocy społecznej, dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci pochodzące z rodzin bezrobotnych, dzieci rodziców niepełnosprawnych. Punkty przedszkolne są nieodpłatne. Dzieci uczęszczające obecnie do punktu przedszkolnego mają zapewnione w nim miejsce pod warunkiem złożenia przez rodziców deklaracji kontynuacji.

Punkty przedszkolne są czynne 5 godzin dziennie.

Dzieci w punkcie mają zapewnioną opiekę i zajęcia prowadzone przez nauczyciela prowadzącego, pomoc nauczyciela, logopedę, pedagoga i nauczycieli języka angielskiego oraz rytmiki. W punktach przedszkolnych odbywają się spektakle teatralne i koncerty muzyczne dla dzieci i rodziców. Praca nauczycieli wspomagana jest i nadzorowana przez doradcę metodycznego.

W punktach realizowana jest podstawa programowa. Jednym z priorytetów projektu jest współpraca z rodzicami, w związku z tym wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zapewnimy możliwość współtworzenia z nauczycielem scenariuszy wybranych zajęć oraz planowania imprez dla dzieci.

Zgłoszenia dzieci do punktów przedszkolnych będą przyjmowane od 1 sierpnia do 22 sierpnia 2014 r. Gmina Wąbrzeźno (Jarantowice, Zieleń i Wałycz) w biurze projektu Myśliwiec 3; 87-200 Wąbrzeźno w godz. 7:30- 13:00 tel.: 514-963-976.

Gmina Dębowa Łąka- Łobdowo i Wielkie Radowiska w szkołach, Dębowa Łąka w sekretariacie Urzędu Gminy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  

 

Czytany 2375 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top