Rekrutacja do przedszkoli w Ryńsku i Myśliwcu

Stowarzyszenie „Nasza Gmina” od 1 do 22 sierpnia prowadzi rekrutację do przedszkoli w Ryńsku i Myśliwcu prowadzonych w ramach projektu pt. „Zostań przedszkolakiem”.

Każde z przedszkoli przyjmie maksymalnie 22 dzieci w wieku 3-4 lat zamieszkujących teren gminy Wąbrzeźno. W przypadku zgłoszenia większej liczby dzieci niż limit miejsc pierwszeństwo mają:
Dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci rodziców korzystających z opieki pomocy społecznej, dzieci pochodzące z rodzin bezrobotnych, dzieci rodziców niepełnosprawnych.
Dzieci uczęszczające obecnie do przedszkola mają zapewnione w nim miejsce pod warunkiem złożenia przez rodziców deklaracji kontynuacji.
Przedszkola w Myśliwcu i Ryńsku są odpłatne 100,00 zł miesięcznie. Dla dzieci przewidziane są trzy posiłki dziennie tj. śniadanie, obiad i podwieczorek. Przedszkola są czynne 10 godzin dziennie.

Dzieci w przedszkolu mają zapewnioną opiekę i zajęcia prowadzone przez nauczyciela prowadzącego, pomoc nauczyciela, logopedę i nauczycieli języka angielskiego oraz rytmiki. W przedszkolach odbywają się spektakle teatralne i koncerty muzyczne dla dzieci i rodziców.
Praca nauczycieli będzie wspomagana i nadzorowana przez doradcę metodycznego.
W przedszkolach realizowana jest podstawa programowa. Jednym z priorytetów projektu jest współpraca z rodzicami, w związku z tym wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zapewnimy możliwość współtworzenia z nauczycielem scenariuszy wybranych zajęć oraz planowania imprez dla dzieci.

Zgłoszenia dzieci do przedszkoli będą przyjmowane od 1 sierpnia do 22 sierpnia 2014 r. w biurze projektu Myśliwiec 3; 87-200 Wąbrzeźno w godz. 7:30- 13:00 tel.: 514-963-976.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 

Czytany 4223 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top