Wydrukuj tę stronę
Usuwanie azbestu z terenu Gminy Wąbrzeźno

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku przystąpiliśmy do realizacji zadania: „Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wąbrzeźno w 2014 roku”.

Zainteresowanie dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu z roku na rok jest coraz większe. I słusznie. Do 2032 roku Polska zobligowana jest do usunięcia ze swojego terytorium wszelkich materiałów zawierających azbest. Koszt refundacji w chwili obecnej sięga 100% prac demontażowych i utylizacyjnych. W tym roku prace demontażowe będą prowadzone na 33 nieruchomościach.

WFOŚiGW w Toruniu na ten cel zarezerwował środki w wysokości prawie 100 tysięcy złotych. Po otrzymaniu ofert na to zadanie, dnia 9 czerwca 2014 roku podpisano umowę z wykonawcą - TKJ Matuszewski Spółka Jawna z Grudziądza. Wykonawca ma czas do 30 października b.r. na zrealizowanie wszystkich prac u zgłoszonych osób. Termin prac na poszczególnych nieruchomościach uzgadniać należy bezpośrednio z firmą TKJ Matuszewski S.J., która zwróci się w tej sprawie bezpośrednio do zainteresowanych osób. Kontakt do firmy: (P. Górkowski Bartłomiej, tel. kom. 695 185 400, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Czytany 2367 razy