Realizacja zadania z zakresu małych projektów

Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wąbrzeźno w dniu 10 czerwca 2014 r. zakończyło realizację zadania z zakresu małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 dotyczące operacji „Organizacja zajęć rękodzielniczych i kulinarnych na terenie Gminy Wąbrzeźno”.

W ramach projektu przeprowadzono 22 warsztaty rękodzielnicze oraz 22 warsztaty kulinarne, których uczestnikami byli mieszkańcy Gminy Wąbrzeźno niezależnie od wieku i płci.

W każdym warsztacie wzięło udział 20 osób. Każdy warsztat trwał 4 godziny, z czego 1 godz. obejmowała część teoretyczną, a pozostałe 3 godz. część praktyczną. W trakcie warsztatów rękodzielniczych uczestnicy zostali zapoznani z technikami wykonywania witraży na szkle, które następnie sami malowali. Podczas warsztatów kulinarnych omówiono zasady zdrowego żywienia i odpowiedniej obróbki termicznej różnych rodzajów mięs. Kolejna część warsztatów obejmowała przygotowywanie potraw oraz ich konsumpcję. Całkowity koszt projektu wynosi 31.000,00 zł, z czego:
- 24.000,00 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie pozyskanych w ramach konkursu „Małe projekty” organizowanego przez Fundację Lokalna Grupa Działania WIECZNO.
- 6.200,00 zł ze środków Gminy Wąbrzeźno pozyskanych przez nasze Stowarzyszenie w ramach ogłoszonego przez Wójta Gminy Wąbrzeźno otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego na zadanie „Organizacja wydarzeń kulturalnych przyczyniających się do kultywowania tradycji oraz integracji społeczności lokalnych Gminy Wąbrzeźno”.

Dariusz Kuna – sekretarz stowarzyszenia

logo darek

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Czytany 3434 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 styczeń 2017 17:57