Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dniu 11.04.2013 r.w Zespole Szkół w Zieleniu odbył się etap gminny XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów Gminy Wąbrzeźno. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: I grupa - szkoła podstawowa, II grupa - gimnazjum. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością jazdy po torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasyfikacja finałowa drużyn przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych:
1 miejsce – Zespół Szkół w Zieleniu (skład drużyny: Damian Dybka, Dawid Gutowski, Patryk Wesołowski)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarantowicach (skład drużyny: Patryk Działdowski, Szymon Strawczyński, Małgorzata Witkowska)
3 miejsce – Zespół Szkół w Myśliwcu (skład drużyny: Natalia Barszczyk, Patrycja Cisło, Mateusz Szachnitowski)
4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Ryńsku (skład drużyny: Jakub Jarczyński, Tomasz Kozłowski, Karol Olejniczak)

II grupa wiekowa – uczniowie gimnazjów:
1 miejsce – Zespół Szkół w Zieleniu (skład drużyny: Sebastian Chmiel, Mateusz Dybka, Piotr Falkowski)
2 miejsce – Zespół Szkół w Myśliwcu (skład drużyny: Radosław Drapiewski, Robert Hop, Ewa Piotrowska)
3 miejsce – Gimnazjum w Ryńsku ( skład drużyny: Karol Otręba, Justyna Wiercioch, Magdalena Wojciechowska)

Zwycięzcami Turnieju, zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjów, zostali reprezentanci Zespołu Szkół w Zieleniu. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych został Damian Dybka, a w kategorii gimnazjum Piotr Falkowski.

18 kwietnia w Zespole Szkół w Zieleniu odbył się etap powiatowy XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach powiatowych uczestniczyły drużyny z następujących szkół:
Szkoła podstawowa i gimnazjum z Zespołu Szkół w Dębowej Łące,
Szkoła podstawowa i gimnazjum z Książek,
Szkoła Podstawowa nr 3 z Wąbrzeźna,
Gimnazjum nr 1 z Wąbrzeźna
oraz Szkoła podstawowa i gimnazjum z Zespołu Szkół w Zieleniu.
Etap powiatowy składał się z tych samych konkurencji, które miały miejsce w eliminacjach gminnych.

Klasyfikacja finałowa drużyn w etapie powiatowym przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych:
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wąbrzeźnie (skład drużyny: Miłosz Piórkowski, Kamil Słomski, Hubert Tylakowski).
3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Książkach ( skład drużyny: Sandra Kostyra, Maciej Komorowski, Henryk Chojecki)
4 miejsce – Zespół Szkół w Dębowej Łące ( skład drużyny: Michał Afelt, Konrad Stroiński, Damian Frankiewicz)

II grupa wiekowa – uczniowie gimnazjów:
2 miejsce – Zespół Szkół w Dębowej Łące ( skład drużyny: Jakub Mazur, Sławomir Zahora, Julia Pszonka)
3 miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Wąbrzeźnie ( skład drużyny: Patryk Budziwojski, Miłosz Markiewicz, Mateusz Kwiatkowski)
4 miejsce – Gimnazjum w Książkach ( skład drużyny: Przemysław Dąbrowski, Krystian Piłkowski, Mateusz Wojciechowski).

Zwycięzcami etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zostały drużyny z Zespołu Szkół w Zieleniu. Najlepszymi zawodnikami etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych został Damian Dybka, a w kategorii gimnazjum Piotr Falkowski. Obie drużyny z Zespołu Szkół w Zieleniu będą reprezentowały powiat wąbrzeski na eliminacjach okręgowych, które odbyły się 11.05.2013 r. w Toruniu. Drużyna gimnazjum zajęła II miejsce, a drużyna SP V miejsce.

Halina Gołębiewska

Galeria zawiera 33 zdjęcia