Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. (2017)

W dniu 24.03.2017 r. w Świetlicy w Ryńsku  odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

   Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i  ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa a także ochrony przeciwpożarowej.

   W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Myśliwca, Ryńska, Zielenia  i szkoły ponadgimnazjalnej - Zespołu Szkół we Wroniu.

   Uczestniczy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych – I grupa wiekowa, uczniowie szkół gimnazjalnych - II oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – III grupa wiekowa.

   Młodzież wykazała się szeroką  wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.

   Na szczególne wyróżnienie zasługują Aleksandra Łaga ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła I miejsce, Seweryn Plewa ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, który zajął II miejsce oraz Julia Sułecka  ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu, która zajęła III miejsce.

   W kategorii szkół gimnazjalnych laureatką I miejsca została Kamila Kosińska z Gimnazjum  w Zieleniu, Jakub Witkowski z Gimnazjum  w Myśliwcu zajął II miejsce oraz Agata Mytlewska z Gimnazjum w Zieleniu zajęła III miejsce.

   W grupie szkół ponadgimnazjalnych – reprezentowanej przez uczniów Zespołu Szkół we Wroniu I miejsce zajęła Oliwia Dziankowska, II miejsce Jakub Skrzypczak, natomiast  III miejsce zajął Radosław Drapiewski.

   Wszyscy uczniowie biorący  udział w turnieju otrzymali nagrody i dyplomy.

   Przed młodymi ludźmi, zdobywcami I i II miejsc, kolejne wyzwanie jakim są powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się w dniu 07.04.2017 r. o godz. 10 00 w Szkole Podstawowej w Jarantowicach.

001  002  003  004  005 
 006  007  008  009  010
 011  012  013  014  015
Czytany 3147 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 marzec 2017 12:45

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top