Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła (IBR/IPV) oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych (BVD/MD)
Powiatowy Lekarz weterynarii w Wąbrzeźnie informuje o wejściu w życie Rozporządzenia MRiRW z dnia 4 sierpnia 2017 roku. w sprawie wprowadzenia programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych w wybranych stadach bydła (Dz. U. 2017, poz. 1722)

Program rozpoczyna się z dniem 1 stycznia 2018 roku a udział w nim jest dobrowolny (możliwe jest przystąpienie do programu w zakresie zwalczania obu wymienionych chorób lub tylko jednej z nich).
Koszty realizacji programu, w tym koszty pobierania próbek, ich dowozu do laboratorium, badań laboratoryjnych oraz nadzoru sprawowanego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej ponosi właściciel zwierząt.
Hodowców bydła chcących przystąpić do programu proszę o złożenie zgłoszenia stad za pośrednictwem lekarzy weterynarii opiekujących się stadem lub w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wąbrzeźnie (z podaniem danych lekarza opiekującego się stadem).
Stada zgłoszone do końca roku kalendarzowego będą mogły przystąpić do realizacji programu w nowym roku kalendarzowym.

Powiatowy Lekarz Weterynarii
Wojciech Choroszkiewicz