Informacja  - szkody w gospodarstwach i uprawach

Szanowni Rolnicy,

w związku z dużą ilością opadów atmosferycznych w drugiej połowie 2017 r.  powodujących rozmięknięcia gleby oraz podtopienia, co skutkowało niemożnością zebrania plonów, wykonywaniu zabiegów agrotechnicznych lub zasiewów ozimin, istnieje pilna potrzeba zebrania informacji, co umożliwi określenie zakresu zaistniałych szkód. Dane zebrane z województwa będą podstawą do ewentualnego wystąpienia Wojewody Kujawsko–Pomorskiego do MRiRW o udzielenie pomocy dla poszkodowanych gospodarstw.

W związku z powyższym proszę zainteresowanych o składanie pisemnych wniosków w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 stycznia 2018 r.

Wnioski należy składać zgodnie z przyjętym wzorem - druk do pobrania u sołtysa, w Urzędzie Gminy lub ze strony internetowej Urzędu.

Sprawę należy potraktować jako pilną.

Wniosek nadmierne opady - wersja DOC

Wniosek nadmierne opady - wersja PDF