Wyjątkowe chwile w kadrze

Gośćmi samorządowych władz województwa byli w poniedziałek (23 kwietnia) rówieśnicy Niepodległej – mieszkający w Kujawsko-Pomorskiem seniorzy urodzeni w latach 1912-1918, świadkowie historii, którzy sięgają pamięcią pierwszych lat restytucji odrodzonego państwa polskiego. Przypominamy te wyjątkowe chwile na fotografiach.

Zachęcam do korzystania ze zdjęć z uroczystości

Fotografie do pobrania: https://fromsmash.com/stulatkowiezregionu

Portrety do pobrania: ftp://93.91.219.31 (użytkownik:  foto, hasło: FotoKujPom2018)

Autorzy zdjęć: Andrzej Goiński, Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Nasi honorowi goście, którzy odwiedzili Urząd Marszałkowski w towarzystwie rodzin i opiekunów, wzięli udział w uroczystej części sesji sejmiku województwa na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego Ryszarda Bobera. Wszyscy zostali odznaczeni wybitymi z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości medalami marszałka województwa Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

- Dziękuję wam za dzisiejszą tu obecność, za możliwość doświadczenia dzięki wam czym jest prawdziwy patriotyzm, na którego wymiar składają się codzienna praca, codzienna służba – powiedział podczas spotkania z seniorami marszałek Piotr Całbecki. Wystąpienie marszałka Piotra Całbeckiego (audio)

Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli:

  • Bernard Janecki ze Strzelna pow. Mogileński,
  • Jadwiga Łosiakowska z Aleksandrowa Kujawskiego,
  • Helena Mariańska z Grębocina pow. Toruński,
  • Kazimiera Piotrowicz z Zawał pow. Toruński,
  • Jan Sobolewski z Wąbrzeźna,
  • Marta Sypniewska z Janowca Wielkopolskiego pow. Żniński,
  • Władysława Szajbe z Inowrocławia,
  • Helena Zaranek z Dąbrowy Biskupiej pow. Inowrocławski,
  • Seweryna Żwańska z Torunia.

Biogramy naszych gości

Poniedziałkowe uroczyste spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim rozpoczyna serię spotkań z rówieśnikami Niepodległej, które planujemy w roku stulecia odzyskania niepodległości. Samorządowcy, członkowie zarządu województwa i radni, złożą im wizyty z wyrazami uszanowania i posłuchają co mają do powiedzenia.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Czytany 1851 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 maj 2018 13:19

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top