Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego prowadzone przez Fundację ITAKA

Mając na uwadze skalę wystepowania prób samobójczych jak i samobójstw, Departament Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia uprzejmie informuje, że celem polepszenia dostępności do pomocy osobom będącym w stanie kryzysu psychicznego, w ramach Narodowego Programu Zdrowia, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia od grudnia 2017 r. prowadzone jest Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego przez Fundację ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Przedmiotowe zadanie realizowane będzie do 2020 r.

W ramach Centrum Wsparcia osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego udzielana jest bezpłatna, anonimowa i całodobowa pomoc telefoniczna (800 70 2222) i online (czat i email). Przedmiotowej pomocy udzielają przede wszystkim psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji oraz w wyznaczonych godzinach specjaliści, lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni.

Mając na uwadze wysoką liczbę przyjmowanych zgłoszeń alarmowych od osób z zaburzeniami psychicznymi, wymagających niekiedy pilnej pomocy celem zapewnienia im wsparcia, czasem w sytuacji zagrożenia życia, Departament Zdrowia Publicznego zwraca się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie wśród operatorów numerów alarmowych informacji o działalności Centrum Wsparcia (https://liniawsparcia.pl), co wspomoże zabezpieczyć odbiór zgłoszeń alarmowych, wymagających pilnego zadysponowania odpowiednich służb oraz wspomoże sprawną komunikację psychologa ze stanowiskami numeru alarmowego 112, jak również z dyspozytorami medycznymi.

Jednocześnie składam słowa uznania dla pracowników centrów powiadamiania ratunkowego za profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków, które przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

 

Ministerstwo Zdrowia
Departament Zdrowia Publicznego

Czytany 253 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 czerwiec 2018 09:34

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: 8uj4g63pcd

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top