Zapraszamy na moc atrakcji z Patrolem historycznym

Już w sobotę 15 września 2018 r. na Ziemię Wąbrzeską ponownie zawita Patrol historyczny. Dla mieszkańców gminy Ryńsk impreza zostanie przeprowadzona na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryńsku w godz. 1600-1900.

Przypominamy, że w ramach realizowanego projektu pn. „Patrol historyczny – pogranicze chrześcijaństwa” zostało już zorganizowanych ponad trzydzieści spotkań, po jednym w każdej z gmin wchodzących w skład partnerskich lokalnych grup działania. Obszary sześciu sąsiadujących ze sobą LGD - Doliny Drwęcy, Gmin Dobrzyńskich Region Północ, Pojezierza Brodnickiego, Podgrodzia Toruńskiego, Ziemi Wąbrzeskiej oraz Gmin Dobrzyńskich Region Południe, to region historycznego pogranicza, które od wieków charakteryzowało się niezwykłym kolorytem kulturowym i bogatą historią. Pomysł na żywe lekcje historii zakłada wykorzystanie rekonstrukcji historycznych, aby łatwiej dotrzeć do szerokich grup społecznych. Odwiedzająca kolejne miejscowości historyczna karawana prezentuje wybrane wątki historii odwiedzanych miejscowości.

Podczas imprezy promocyjnej w Ryńsku odtwórcy historyczni, m.in. rzemieślnicy, rękodzielnicy i rycerstwo będą prezentowali ciekawe wątki z historii Gminy Ryńsk. Każdy z uczestników imprezy będzie mógł przejechać się bryczką, nauczyć się pisania piórem oraz spróbować swoich sił w kowalstwie. Nie zabraknie również pokazów jazdy konnej i kunsztu rycerskiego. Szczegóły na plakacie poniżej.

Projekt realizowany jest w ramach operacji: „Patrol historyczny – pogranicze chrześcijaństwa” – organizacja żywych spotkań z historią, realizowanego w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

plakat Rynsk

 
Czytany 262 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 wrzesień 2018 07:11

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: 8uj4g63pcd

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top