niedziela, 30 wrzesień 2018 00:00

II Bieg Myśliwiecki - FOTORELACJA i WYNIKI

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz wyników z II Biegu Myśliwieckiego który odbył się w sobotę 29 września 2018 roku na terenie Gminy Ryńsk w miejscowości Myśliwiec.

krus

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informują, że  - w ramach ochrony życia i zdrowia dzieci zamieszkujących tereny wiejskie – podjęta została decyzja o kontynuacji grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników, realizowanego przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

czwartek, 20 wrzesień 2018 00:00

Letnia liga piłkarska - edycja 2017

letnia liga 2017

Letnia Liga Gminy Ryńsk

9 lipca 2017 wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Gminy Ryńsk. W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników zmniejszyliśmy wymaganą liczbę zawodników w drużynie. Dzięki temu w zawodach udział wzięło aż 7 drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Ryńsk. To dotychczasowy rekord. Mecze zostały rozegrane na boisku w Myśliwcu. Do regularnie już grających drużyn z Ryńska, Wałycza, Myśliwca i Orzechowa po przerwie wróciły ekipy z Łabędzia i Przydworza, a rolę debiutanta pełniła drużyna z Orzechówka. Mecze rozgrywane były w dwa, słoneczne, lipcowe weekendy.

Pierwsze kolejki spotkań pokazały, że w tym roku o tytule poważnie myślą Ryńsk, Myśliwiec i Łabędź. O ile Ryńsk i Łabędź skromnie zdobywały punkty wygrywając po 1:0, to gospodarze od samego początku zaczęli z przytupem, pokazując swoją moc. Wałycz minimalnie przegrywając dwa pierwsze spotkania wyraźnie stracił z tonu, ale zdołał się pozbierać i wywalczyć później 1 pkt z Przydworzem. Dość trudno wiodło się również ekipie z Orzechówka. Choć pierwszy mecz w lidze wygrali, to później było już o wiele trudniej. Co ciekawe Przydwórz notował remis za remisem, grając z uporem i solidnością w obronie, jednak dość nieskutecznie w ataku. Orzechowo z kolei nie przypomniało silnej ekipy z poprzednich lat, pretendującej regularnie do tytułu i mogącej sobie przypisać zwycięstwo nad Ryńskiem w 2014 roku. Tak, dla dodania, to do momentu meczu Ryńska z Łabędziem, obrońcy tytułu w historii ligi przegrali tylko raz, właśnie ze wspominanym Orzechowem. Na półmetku rozgrywek wyklarowała się więc trójka, walcząca o tytuł Mistrza Gminy Ryńsk. Były to wspomniane Łabędź i Myśliwiec oraz z mniejszymi już szansami Ryńsk.

Drugi weekend rozgrywek szybko przyniósł dość oczekiwane zakończenie. W decydującym meczu Myśliwiec pokonał 4:0 Łabędź i zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł Mistrza Gminy Ryńsk. Co ciekawe wygrywając ligę zawodnicy z Myśliwca nie przegrali żadnego spotkania i nie stracili ani jednej bramki. Poza tym jako pierwsi przerwali sześcioletnią dominację w lidze drużyny z Ryńska. Ogromne Brawa! Zgarnęli również tytuł króla strzelców, który trafił do Patryka Budziwojskiego za zdobycie 7 bramek.

Warto wspomnieć, że w tej edycji padła 300 bramka w lidze, którą zdobył Łukasz Zalewski z Łabędzia w meczu Orzechowo – Łabędź. Ryńsk wyśrubował rekord zwycięstw w lidze do 22 meczy, zaś tegoroczny kapitan drużyny z Ryńska, Karol Mądzielewski został samotnym liderem klasyfikacji uczestników. Łącznie przez VII edycji zagrał w lidze aż 25 razy. Niewiele zmian przyniosła tabela strzelców. W tym roku zabrakło jej lidera Adriana Domachowskiego (39 goli) i wicelidera Bartosza Nelkowskiego (26 goli), a z pierwszej piątki czołowych strzelców w pełnym wymiarze zagrał tylko Łukasz Izydroski strzelając 3 bramki. Mamy nadzieje, że ze wszystkimi spotkamy się już za rok. Dziękujemy za emocje i dobrą zabawę, bo tak naprawdę o to najbardziej chodzi.

LIGA 2017

5 ORZECHÓWKO 6 4 2 11 1 1 4
6 PRZYDWÓRZ 6 4 1 5 0 4 2
7 WAŁYCZ 6 2 1 10 0 2 4

Przedsiębiorstwo robót drogowych DROBUD Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie informuje, że w dniach 17 i 18 września br. od godz. 8.00 do godz. 17.00 na ul. Wąbrzeskiej w Książkach realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej nawierzchi drogi.

Więcej informacji w załączniku

Lubisz gotować i chcesz podzielić się z innymi własnym sprawdzonym przepisem? Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze receptury potraw przygotowywanych z użyciem miodu. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzimy miodem z marszałkowskiej pasieki i książkami o tematyce kulinarnej. Opublikujemy je również na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce.

- Miód jest jednym z najcenniejszych produktów naturalnych a wytwarzające go pszczoły pełnią ważną funkcję w ekosystemie. Dlatego  cieszę się, ze coraz więcej hodowli pszczół powstaje także w miastach i że jedną z miejskich pasiek jest ta na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.Staramy się promować ideę pszczelarstwa nie tylko na terenach wiejskich, ale również w miastach – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 00:00

Wyższa renta socjalna od 1 czerwca 2018 r.

krus

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w dniu 9 maja 2018 r. Sejm RP uchwalił ustawę o zmianie ustawy o rencie socjalnej, która wprowadza zmianę kwoty renty socjalnej poprzez jej podwyższenie z 84% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy do 100% tej kwoty.