Nowe inwestycje na terenie Gminy w 2013 roku

Realizowane są kolejne inwestycje w zakresie infrastruktury drogowej, oświatowej, rekreacyjnej i sportowej mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków nauki, rozwoju i wypoczynku dzieci i młodzieży.Droga003W maju ruszyły roboty na drodze gminnej Wałycz-Myśliwiec. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”: nazwa projektu: „Przebudowa drogi gminnej Nr 70258 C Wałycz – Myśliwiec”. Projekt obejmuje przebudowę drogi na odcinku długości 2,205 km w zakresie zmiany nawierzchni na bitumiczną oraz wykonanie elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przebudowa arterii umożliwi połączenie drogi wojewódzkiej nr 534 Grudziądz - Rypin z drogą powiatową nr 1715C Wąbrzeźno – Lembarg, a tym samym przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej regionu.

 

 

Jarantowice004W czerwcu rozpoczęła się inwestycja polegająca na nadbudowie części parteru budynku Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Zadanie wykonywane jest w technologii tradycyjnej o konstrukcji murowej, dach o konstrukcji stalowo-drewnianej z pokryciem papą termozgrzewalną. Kubatura nadbudowy wynosi 720,66 m3, a powierzchnia użytkowa 170,37 m2

 

 

 

 

Rynsk010Trwają prace związane z budową budynku sanitarno-szatniowego w Ryńsku. Przedmiotem inwestycji jest budynek parterowy, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym o powierzchni użytkowej 87,57 m2 i kubaturze 511,41 m3. Budowa tego obiektu wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami stanowi uzupełnienie infrastruktury bazy sportowej istniejącego boiska trawiastego w miejscowości Ryńsk. Zadanie pod nazwą „Urządzenie centrum sportowego w Ryńsku” jest współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi”.

 

Czytany 2709 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 lipiec 2017 06:56

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top