Klub Seniora w Orzechówku

Loga UE

Klub Seniora w Orzechówku działa od czerwca 2021 roku. Głównym celem działalności Klubu Seniora jest zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i społecznych w Gminie Ryńsk. Od początku funkcjonowania Klubu Seniora w Orzechówku zajęcia odbywają się w od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 13:30.

 

W Klubie organizowanych jest wiele spotkań i warsztatów. Dużym zainteresowaniem Seniorów cieszą się zajęcia artystyczno-rękodzielnicze na których uczestnicy wykonują własnoręcznie stroiki i ozdoby z elementami decoupage, a także wikliny papierowej. Daje im to satysfakcję i wiarę we własne możliwości. Zajęcia rekreacyjno-ruchowe to kolejne zajęcia, które przynoszą uczestnikom wiele radości, w szczególności nauka tańca, nordic walking czy gimnastyka na krzesełkach. Uczestnicy mogą skorzystać z doradztwa i wsparcia indywidualnego na spotkaniach z psychologiem. Dla najbardziej potrzebujących uczestników zatrudniona jest opiekunka, która odwiedza i wspiera Seniorów w ich domach.

Dla Seniorów organizowane są również spotkania integracyjne z uczestnikami innych trzech Klubów Seniora działających na terenie Gminy Ryńsk: w Nielubiu, Czystochlebiu i Myśliwcu. Dzięki zorganizowanemu piknikowi w Ośrodku Wypoczynkowym w Przydworzu, czy wyjazdom do kina i teatru, Seniorzy mieli okazję lepiej się poznać. Każdy wyjazd sprawia wiele radości i daje możliwość rozrywki, a także oderwania się od codziennych zmartwień. Niektórzy uczestnicy dzięki wyprawie do kręgielni "Mango" w Wąbrzeźnie mogli pierwszy raz w życiu zagrać w kręgle.

Dzięki puli pieniędzy z projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Seniorzy każdego dnia wspólnie przygotowują posiłki. Ponadto uczestnicy urozmaicają sobie czas organizując wspólnie z opiekunem różnego rodzaju uroczystości. W Klubie Seniora w Orzechówku organizowane były m.in. ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, SYLWESTER, a także KONCERT KOLĘD przy współpracy z Panem Adamem Wieczorkiem. Świętowane są również urodziny każdego uczestnika. Na zajęciach Seniorzy rozwiązują zadania, krzyżówki oraz grają w gry poprawiające ich pamięć i zręczność. Wiele uśmiechu na twarzach przynosi wspólny śpiew i taniec. W Klubie Seniora w Orzechówku panuje rodzinna atmosfera, uczestnicy są ze sobą zżyci, lubią i szanują się nawzajem oraz są dla siebie życzliwi. Wielu osobom powstanie tego Klubu przywróciło chęci do życia, gdyż są to osoby samotne.

 

Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 1Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 2Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 3Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 4Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 5Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 6Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 7Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 8Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 9Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 10Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 11Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 12Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 13Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 14Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 15Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 16Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 17Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 18Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 19Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 20Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 21Klub Seniora w Orzechówku zdjęcie 22

 

Projekt realizowany jest w ramach części Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego Osi Priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo, Działania 9.3. Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałania 9.3.2.Rozwój usług społecznych.

Czytany 928 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top