Klub Seniora w Nielubiu

Loga UE

Nielubski Klub Seniora swój początek działalności rozpoczął w czerwcu 2021 roku, funkcjonuje sprawnie do dzisiaj z 23-osobową grupą klubowiczów.

 

Świetlica w Nielubiu od wielu miesięcy służy jako siedziba posiedzeń Klubu Seniora. Utworzona podczas rekrutacji wspólnota seniorów, rzetelnie od samego początku uczęszcza na spotkania. W ten właśnie sposób wykreowana została tam przyjazna i miła atmosfera, która inspiruje każdego obserwatora z zewnątrz jak i samych uczestników. Do zadań wykonywanych przez seniorów należą przede wszystkim wspólne rozmowy, które zacieśniają więzi interpersonalne i zapewniają uzupełnienie potrzeby bycia częścią wspólnoty, granie w rozmaite gry - planszowe czy karciane, a także wykonywanie robótek manualnych. Na zajęciach zdążyło powstać wiele dzieł - wiklinowych koszyków, bombek oraz kwiatów z bibuły i wiele innych. Dodatkowo członkowie mają okazje odbywać zajęcia ruchowe, nie obciążające, ale pozwalające na rozwijanie kondycji organizmu, przy okazji seniorzy mogą także odstresować się i potańczyć przy muzyce. Nie brakuje tu również wsparcia spersonalizowanego pod każdego uczestnika - seniorzy mają okazję porozmawiać o swoich osobistych problemach ze specjalistą – psychologiem.

Inną odmienną czynnością dla seniorów jest uczestniczenie w spektaklach teatralnych, a także w seansach kinowych, które poprawiają humor. Członkom zapewnione jest wyżywienie i przekąski - mogą też wspólnie przygotowywać obiady, a przy tym wymieniają się przepisami i uczą nowych smaków. Odwiedzają też inne Kluby Seniora w obrębie Gminy Ryńsk. Mają okazję wtedy wspólnie zintegrować się i powymieniać swoje refleksje, zwiedzić nowe tereny i nabywać nowe zdolności oraz niezapomniane spędzone razem chwile.

Wspólnie obchodzone są tutaj różnego rodzaju święta w ciągu roku - Wigilia, Wielkanoc czy Mikołajki - seniorzy w ten sposób podtrzymują Polskie tradycje. Przyrządzają wtedy tradycyjne potrawy i urządzają zabawy tematyczne w zależności od danego święta.
Wszystkie te czynności pozytywnie wpływają na starszych ludzi, każde z nich wykazuje ogromne zainteresowanie. Mimo, iż Nielub nie należy do miastowych metropolii, Klub Seniora spotyka wielu miłośników oraz pasjonatów spędzania czasu wolnego, ożywia w kreatywny sposób życie starszych ludzi i zapewnia radość i satysfakcję.

 

Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 1Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 2Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 3Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 4Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 5Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 6Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 7Klub Seniora w Nielubiu zdjęcie 8

 

Projekt realizowany jest w ramach części Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego Osi Priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo, Działania 9.3. Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałania 9.3.2.Rozwój usług społecznych.

Czytany 554 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top