czwartek, 20 wrzesień 2018 00:00

Letnia liga piłkarska - edycja 2017

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 letnia liga 2017


Letnia Liga Gminy Ryńsk

9 lipca 2017 wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Gminy Ryńsk. W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników zmniejszyliśmy wymaganą liczbę zawodników w drużynie. Dzięki temu w zawodach udział wzięło aż 7 drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Ryńsk. To dotychczasowy rekord. Mecze zostały rozegrane na boisku w Myśliwcu. Do regularnie już grających drużyn z Ryńska, Wałycza, Myśliwca i Orzechowa po przerwie wróciły ekipy z Łabędzia i Przydworza, a rolę debiutanta pełniła drużyna z Orzechówka. Mecze rozgrywane były w dwa, słoneczne, lipcowe weekendy.

Pierwsze kolejki spotkań pokazały, że w tym roku o tytule poważnie myślą Ryńsk, Myśliwiec i Łabędź. O ile Ryńsk i Łabędź skromnie zdobywały punkty wygrywając po 1:0, to gospodarze od samego początku zaczęli z przytupem, pokazując swoją moc. Wałycz minimalnie przegrywając dwa pierwsze spotkania wyraźnie stracił z tonu, ale zdołał się pozbierać i wywalczyć później 1 pkt z Przydworzem. Dość trudno wiodło się również ekipie z Orzechówka. Choć pierwszy mecz w lidze wygrali, to później było już o wiele trudniej. Co ciekawe Przydwórz notował remis za remisem, grając z uporem i solidnością w obronie, jednak dość nieskutecznie w ataku. Orzechowo z kolei nie przypomniało silnej ekipy z poprzednich lat, pretendującej regularnie do tytułu i mogącej sobie przypisać zwycięstwo nad Ryńskiem w 2014 roku. Tak, dla dodania, to do momentu meczu Ryńska z Łabędziem, obrońcy tytułu w historii ligi przegrali tylko raz, właśnie ze wspominanym Orzechowem. Na półmetku rozgrywek wyklarowała się więc trójka, walcząca o tytuł Mistrza Gminy Ryńsk. Były to wspomniane Łabędź i Myśliwiec oraz z mniejszymi już szansami Ryńsk.

Drugi weekend rozgrywek szybko przyniósł dość oczekiwane zakończenie. W decydującym meczu Myśliwiec pokonał 4:0 Łabędź i zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł Mistrza Gminy Ryńsk. Co ciekawe wygrywając ligę zawodnicy z Myśliwca nie przegrali żadnego spotkania i nie stracili ani jednej bramki. Poza tym jako pierwsi przerwali sześcioletnią dominację w lidze drużyny z Ryńska. Ogromne Brawa! Zgarnęli również tytuł króla strzelców, który trafił do Patryka Budziwojskiego za zdobycie 7 bramek.

Warto wspomnieć, że w tej edycji padła 300 bramka w lidze, którą zdobył Łukasz Zalewski z Łabędzia w meczu Orzechowo – Łabędź. Ryńsk wyśrubował rekord zwycięstw w lidze do 22 meczy, zaś tegoroczny kapitan drużyny z Ryńska, Karol Mądzielewski został samotnym liderem klasyfikacji uczestników. Łącznie przez VII edycji zagrał w lidze aż 25 razy. Niewiele zmian przyniosła tabela strzelców. W tym roku zabrakło jej lidera Adriana Domachowskiego (39 goli) i wicelidera Bartosza Nelkowskiego (26 goli), a z pierwszej piątki czołowych strzelców w pełnym wymiarze zagrał tylko Łukasz Izydroski strzelając 3 bramki. Mamy nadzieje, że ze wszystkimi spotkamy się już za rok. Dziękujemy za emocje i dobrą zabawę, bo tak naprawdę o to najbardziej chodzi.

 

LIGA 2017

 

STRZELCY

Zawodnik Drużyna Liczba goli
BUDZIWOJSKI Patryk MYŚLIWIEC 7
DRAPIEWSKI Radosław MYŚLIWIEC 4
CHAJEC Cezary RYŃSK 4
WOLK Andrzej ŁABĘDŹ 3
FRĄCKOWIAK Jakub RYŃSK 3
IZYDORSKI Łukasz ORZECHOWO 3
BARAŃSKI Piotr MYŚLIWIEC 2
PRZYBYŁO Damian MYŚLIWIEC 2
REIWER Dawid MYŚLIWIEC 2
WIJATA Bartłomiej PRZYDWÓRZ 1
GRZANKOWSKI Patryk ORZECHOWO 1
BELZYT Krystian MYŚLIWIEC 1
MARCINIAK Dariusz MYŚLIWIEC 1
ZALEWSKI Łukasz ŁABĘDŹ 1
DĄBROWSKI Leszek ŁABĘDŹ 1
SARZYŃSKI Arkadiusz ŁABĘDŹ 1
SZUTENBERG Daniel WAŁYCZ 1
MĄDZIELEWSKI Karol RYŃSK 1
HANCYK Dominik RYŃSK 1
SIWEK Tomasz ORZECHÓWKO 1
SIWEK Patryk ORZECHÓWKO 1

 

KARTKI

 

Zawodnik Drużyna Żółte kartki Czerwone kartki
HANCYK Dominik  RYŃSK 1  
BEJGER Marcin ORZECHÓWKO 1  

 

TABELA

 

MIEJSCE DRUŻYNA L.MECZY PUNKTY BRAMKI + BRAMKI - ZWYCIĘSTWA REMISY PORAŻKI
1 MYŚLIWIEC 6 16 19 0 5 1 0
2 ŁABĘDŹ 6 13 6 4 4 1 1
3 RYŃSK 6 13 9 2 4 1 1
4 ORZECHOWO 6 5 4 10 1 2 3
5 ORZECHÓWKO 6 4 2 11 1 1 4
6 PRZYDWÓRZ 6 4 1 5 0 4 2
7 WAŁYCZ 6 2 1 10 0 2 4

 

 

Czytany 325 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 11:53

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: 8uj4g63pcd

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top