18 czerwca br. uroczyście podsumowano kolejny rok szkolny. Pan Władysław Łukasik Wójt Gminy nagrodził uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie jednocześnie pogratulował wszystkim osiągniętych wyników i życzył dalszych sukcesów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci roweru, pozostali uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

15 czerwca 2019 r. w Ryńsku odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ryńsk. W zawodach udział wzięło 11 jednostek oraz 2 Kobiece Drużyny Pożarnicze. Zawody rozegrane zostały w oparciu o Regulamin Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 10 lutego 2011 r. w konkurencjach:

czwartek, 07 marzec 2019 00:00

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

przydomowe oczyszczalnie obrazek 860x606

W dniu 21 listopada 2017 roku Rada Gminy Ryńsk podjęła Uchwałę Nr XLI/315/2017 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Ryńsk.

krus

Deklaracje podatkowe PIT otrzymają wszyscy emeryci i renciści, którzy w 2018 roku chociaż raz pobrali jakiekolwiek rolnicze świadczenie emerytalno-rentowe, np. emeryturę rolniczą, okresową emeryturę rolniczą, rentę rolniczą z tytułu niezdolności do pracy, rentę rodzinną.