krusOd dnia 1 lipca 2018 r. weszły w życie przepisy art. 5 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Przepisy te wprowadziły zmiany w zakresie kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji.

Kwotą wolną od potrąceń jest część świadczenia, która nie podlega potrąceniom i egzekucji. Kwota ta nie będzie już uzależniona od wysokości najniższej emerytury, a dotychczasowy procentowy związek został zamieniony odpowiednimi kwotami, uwzględniającymi poziom minimum socjalnego w jednoosobowym gospodarstwie domowym prowadzonym przez emeryta.

18 czerwca br. uroczyście podsumowano kolejny rok szkolny. Pan Władysław Łukasik Wójt Gminy nagrodził uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie jednocześnie pogratulował wszystkim osiągniętych wyników i życzył dalszych sukcesów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, absolwenci gimnazjum zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci roweru, pozostali uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy. Program w segmencie IA skierowany jest do maturzystów, którzy ukończą szkołę ponadgimnazjalną w 2018 roku, zakwalifikują się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich, realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich i którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

Pobierz ulotkę:  XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

piątek, 08 czerwiec 2018 00:00

ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY

Radni Gminy Ryńsk w dniu 25 maja br. na XLVIII sesji udzielili jednomyślnie Panu Władysławowi Łukasikowi - Wójtowi Gminy Ryńsk absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2017 r.

Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego - Wójta Gminy w roku budżetowym.

Przed przeprowadzeniem procedury glosowania Pan Wójt przedstawił Radzie Gminy sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za rok miniony.

środa, 07 marzec 2018 00:00

Konkurs ekologiczny

Wójt Gminy Ryńsk oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o. o. zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Ryńsk do udziału w międzyszkolnym konkursie ekologicznym polegającym na selektywnej zbiórce zużytych odpadów elektrycznych i elektronicznych, baterii oraz nakrętek od butelek. Konkurs trwa do 15 maja 2018 r.

Formularz A
Formularz B
Formularz C
Regulamin

Zwycięzcą konkursu została klasa V Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Wyniki konkursu

niedziela, 18 luty 2018 00:00

Rolniku, powiedz stop upadkom!

krus„Upadek to nie przypadek” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego będzie prowadziła w 2018 roku większość swoich działań prewencyjnych.

„Upadki osób” to grupa zdarzeń wypadkowych, do których dochodzi podczas pracy w gospodarstwach rolnych najczęściej. W 2017 roku Kasa wypłaciła 13 250 jednorazowych odszkodowań za wypadki przy pracy, z czego około połowa (6 653) dotyczyła „upadków osób”. W ich wyniku 12 rolników straciło życie.