Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Ważność: od godz. 1400 dnia 5.05.2021 r. do godz.1800 dnia 6.05.2021 r.

Jak co roku, najzdolniejsi absolwenci szkół średnich, mieszkańcy Gminy Ryńsk otrzymali z rąk Wójta Gminy nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce.

wtorek, 04 maj 2021 00:00

Życzenia z okazji Dnia Św. Floriana

W imieniu mieszkańców Gminy Ryńsk, z okazji Dnia św. Floriana składam wszystkim Druhnom i Druhom oraz Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej podziękowania oraz wdzięczność za ogromne zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej mieszkańców naszej gminy.

Życzę Wam, aby pełniona służba była bezpieczna, przynosiła spodziewane rezultaty, a w życiu osobistym dopisywało zdrowie i satysfakcja z osiąganych celów.

Wójt Gminy Ryńsk
Władysław Łukasik

Zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku oraz możliwość nawet pięciokrotnego otrzymania świadczenia postojowego - zakłada najnowsza odsłona Tarczy antykryzysowej. Wnioski będzie można składać od 4 maja przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

sobota, 01 maj 2021 00:00

Uwaga! Ptasia grypa!

W dniu 30 kwietnia 2021 r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów wąbrzeskiego, brodnickiego, grudziądzkiego i golubsko-dobrzyńskiego w związku ze stwierdzeniem ogniska choroby (wysoce zjadliwej grypy ptaków) w miejscowości Osieczek.

skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP