wtorek, 28 maj 2024 01:00

W piątek po Bożym Ciele ZUS otwarty

W piątek, 31 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych pracuje jak zwykle. Wyjątek stanowi Punkt obsługi klientów ZUS w Mogilnie, który tego dnia będzie zamknięty. Natomiast infolinia ZUS (22 560 16 00) będzie dostępna dla klientów krócej niż zwykle, czyli do godz. 15.00.

Od ubiegłego roku każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji legitymacji. Wystarczy, że na swoim smartfonie zainstaluje bezpłatną aplikację mObywatel i dołączy dokument.

Od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe limity przychodów dla pracujących wcześniejszych emerytów i niektórych rencistów. Dolna granica zarobków, które można osiągnąć, przekroczy 5,7 tys. zł brutto a górna 10,5 tys. zł brutto.

3 czerwca mija termin, w którym można złożyć wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej za 2023 r. Jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku w określonym czasie, ZUS rozliczy nadpłatę na koncie płatnika do końca tego roku.

22 maja 2024 roku Wójt Gminy Ryńsk spotkał się z najlepszymi sportowcami z terenu Gminy Ryńsk oraz wręczył nagrody za wyniki sportowe osiągnięte w 2023 roku. Nagrody przyznawane są za sukcesy osiągnięte w imprezach sportowych organizowanych przez związki sportowe rangi wojewódzkiej, międzywojewódzkiej lub krajowej i wyższej w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka ręczna, karate, pływanie, rugby i lekkoatletyka.

Wójt Gminy Ryńsk podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 3 czerwca 2024 r. o godz. 12:00 odbędzie się przetarg ustny nieograniczony (licytacja) na sprzedaż samochodu stanowiącego własność Gminy Ryńsk.

skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk