Nie każdy po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn) przechodzi od razu na emeryturę. Wielu seniorów odkłada ten moment, wiedząc, że dłuższa aktywność zawodowa przekłada się na wyższe świadczenie. Są też i dodatkowe korzyści z dłuższej pracy w postaci ulgi zwalniającej z podatku.

czwartek, 18 kwiecień 2024 01:00

Kwietniowe dyżury telefoniczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza klientów na dyżury telefoniczne, które odbędą się jeszcze w kwietniu.

czwartek, 18 kwiecień 2024 00:00

W tym tygodniu kolejne wypłaty trzynastek

Do 19 kwietnia ZUS wypłaci emerytom i rencistom kolejną transzę tzw. trzynastek. Otrzymają je osoby, które swoje świadczenie pobierają 20 dnia miesiąca. W tym terminie trzynastą emeryturę otrzyma 1,7 mln osób w tym niemal 92 tys. emerytów i rencistów z województwa kujawsko-pomorskiego. Suma wypłat w kraju to 3 mld zł, w regionie 163,6 mln zł.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie zapraszają do udziału w szkoleniu pn. „Przetwórstwo mleka w gospodarstwie rolnym”. Pierwsze szkolenie w formie wykładu nt. m.in. sprzedaży bezpośredniej i RHD już 26 kwietnia 2024 r. w Wąbrzeźnie.

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych w ZUS-ie wzrosła w ciągu roku o 65 tys. Na koniec marca br. wynosiła 1 mln 138 tys. osób. Największą grupę wśród obcokrajowców stanowią obywatele zza wschodniej granicy, czyli Ukraińcy, Białorusini i Gruzini.