Przedsiębiorstwo robót drogowych DROBUD Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie informuje, że w dniach 17 i 18 września br. od godz. 8.00 do godz. 17.00 na ul. Wąbrzeskiej w Książkach realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej nawierzchi drogi.

Więcej informacji w załączniku

Lubisz gotować i chcesz podzielić się z innymi własnym sprawdzonym przepisem? Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze receptury potraw przygotowywanych z użyciem miodu. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzimy miodem z marszałkowskiej pasieki i książkami o tematyce kulinarnej. Opublikujemy je również na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce.

- Miód jest jednym z najcenniejszych produktów naturalnych a wytwarzające go pszczoły pełnią ważną funkcję w ekosystemie. Dlatego  cieszę się, ze coraz więcej hodowli pszczół powstaje także w miastach i że jedną z miejskich pasiek jest ta na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.Staramy się promować ideę pszczelarstwa nie tylko na terenach wiejskich, ale również w miastach – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 00:00

Wyższa renta socjalna od 1 czerwca 2018 r.

krus

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w dniu 9 maja 2018 r. Sejm RP uchwalił ustawę o zmianie ustawy o rencie socjalnej, która wprowadza zmianę kwoty renty socjalnej poprzez jej podwyższenie z 84% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy do 100% tej kwoty.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 00:00

Świadczenia emerytalno-renotow - nowe kwoty przychodu

krusOd dnia 1 września 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 września 2018 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

krusOd dnia 1 lipca 2018 r. weszły w życie przepisy art. 5 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Przepisy te wprowadziły zmiany w zakresie kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji.

Kwotą wolną od potrąceń jest część świadczenia, która nie podlega potrąceniom i egzekucji. Kwota ta nie będzie już uzależniona od wysokości najniższej emerytury, a dotychczasowy procentowy związek został zamieniony odpowiednimi kwotami, uwzględniającymi poziom minimum socjalnego w jednoosobowym gospodarstwie domowym prowadzonym przez emeryta.

18 czerwca br. uroczyście podsumowano kolejny rok szkolny. Pan Władysław Łukasik Wójt Gminy nagrodził uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie jednocześnie pogratulował wszystkim osiągniętych wyników i życzył dalszych sukcesów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, absolwenci gimnazjum zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci roweru, pozostali uczniowie otrzymali nagrody książkowe.