Gminne Obchody Dnia Strażaka 2016

Dnia 30 kwietnia 2016 roku miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechówku.


W uroczystości udział wzięli m.in Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Jarosław Herbowski , Komendant Powiatowy PSP w Wąbrzeźnie Sławomir Herbowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, a zarazem Wójt Gminy Wąbrzeźno Władysław Łukasik, Komendant Gminny OSP Gminy Wąbrzeźno Wojciech Dombrowski, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie Krzysztof Lenartowski, delegacje OSP oraz gospodarze uroczystości druhny i druhowie OSP w Orzechówku.

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin celebrowaną przez ks. Wojciecha Radzikowskiego z parafii Św. Marii Magdaleny z Orzechowa.
Po mszy dowódca uroczystości druh Mirosław Kuśnierz złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Jarosławowi Herbowskiemu do uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka oraz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechówku.
Po odegraniu hymnu państwowego prowadzący uroczystość Prezes Zarządu OSP Orzechówko druh Tomasz Siwek przekazał głos Prezesowi Zarządu Gminnego ZOSP RP druhowi Władysławowi Łukasikowi, który dokonał przywitania zaproszonych gości. Następnie Sekretarz Zarządu OSP w Orzechówku druh Przemysław Knaziak przedstawił rys historyczny jednostki OSP w Orzechówku.
W dalszej części uroczystości spiker prowadzący druhna Natalia Kozłowska prosiła delegację o odsłonięcie pamiątkowej tablicy.
Delegacja w składzie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wąbrzeźnie dh Jarosław Herbowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Władysław Łukasik, Komendant Gminny dh Wojciech Dombrowski w asyście Prezesa OSP Orzechówko Tomasza Siwka, Naczelnika OSP Orzechówko Mirosława Kuśnierza, Sekretarza OSP Orzechówko Przemysława Knaziaka oraz Skarbnika OSP Orzechówka Janusza Długozimę odsłonięto pamiątkową tablicę przy remizie.
Uroczystość była także okazję do uhonorowania odznaczeniami zasłużonych druhów. Srebrny medal ”Za zasługi dla pożarnictwa„ nadano druhowi Mirosławowi Kuśnierz z OSP Orzechówko. Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa„ nadano druhowi Piotrowi Niemiec oraz druhowi Tomaszowi Siwek z OSP Orzechówko.
Medale wyróżnionym strażakom wręczali Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Jarosław Herbowski oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Władysław Łukasik.
Po ceremonii odznaczeń głos zabrani zaproszeni goście kierując słowa podziękowania i uznania oraz życzenia dla strażaków. Serdeczne gratulacje.  

 

Czytany 2791 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 grudzień 2016 19:07

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top