Gminne obchody Dnia Strażaka 2015

Dnia 2 maja 2015 r. w Orzechowie miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem i poświęceniem nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin celebrowaną w Kościele p.w. Św. Marii Magdaleny przez Ks. Wojciecha Radzikowskiego oraz ks. Juranda Paczkowskiego, proboszcza Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zieleniu, a równocześnie kapelana strażaków Gminy Wąbrzeźno.
Pododdziały strażaków i poczty sztandarowe wprowadzone zostały do kościoła przez dowódcę uroczystości Naczelnika OSP Orzechowo druha Michała Prokopa. Po mszy świętej w paradnym szyku zebrani przemaszerowali na plac przed nową remizą. Dowódca uroczystości złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druhowi Władysławowi Łukasikowi do uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka.
Po odegraniu hymnu państwowego prowadzący uroczystość Sekretarz Zarządu OSP Orzechowo druh Tomasz Miszewski przekazał głos Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druhowi Władysławowi Łukasikowi, który dokonał przywitania zaproszonych gości. Następnie zaproszeni goście, w swoich wystąpieniach, kierowali słowa podziękowania i uznania oraz życzenia dla strażaków.
Po ceremonii życzeń i podziękowań, poświęcony został nowy budynek remizy oraz figurka Św. Floriana. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń w Orzechowie.  

Galeria zawiera 23 zdjęcia

Czytany 2411 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 styczeń 2017 17:51

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top