Wydrukuj tę stronę
Nowe pompy w OSP

14 maja 2014 roku firma AXAM z okolic Płońska, dostarczyła cztery zestawy pomp do wody brudnej marki Honda WT30X dla OSP Jarantowice.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach projektu: „Zakup zestawu pompowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarantowicach” finansowanego ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007 – 2013 oraz Gminy Wąbrzeźno.

W ramach tego zadania zakupiono cztery zestawy pompowe, będące na wyposażeniu OSP Jarantowice. Z projektu tego skorzystały również jednostki z Myśliwca i Jaworza, do których przydzielono po jednym zestawie motopompy wraz z kompletem węży. Dwa zestawy pozostały na wyposażeniu jednostki z Jarantowic. Nasi strażacy przeszli również szkolenie w zakresie obsługi i konserwacji zakupionego sprzętu.
To już drugi tego typu zakup, zrealizowany w związku z naborem wniosków przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Rybak” na operację dotyczącą ochrony środowiska lub dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności lub przywracania potencjału produkcyjnego sektora rybactwa, w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęsk żywiołowych. W 2012 r. OSP Ryńsk otrzymało zestaw dwóch pomp na przyczepie w ramach tych samych środków.

Czytany 1708 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 styczeń 2017 17:40