Jubileusz 90-lecia OSP Orzechowo

Kolejny piękny jubileusz zapisał się na kartach historii Gminy Wąbrzeźno. Ochotnicza Straż Pożarna w Orzechowie świętowała w dniu 15 czerwca 2013 r. 90-lecie funkcjonowania.

W uroczystości udział wzięli m. in., Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie mł. bryg. Ireneusz Wiśniewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jarosław Herbowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, a zarazem Wójt Gminy Wąbrzeźno Władysław Łukasik, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Lidia Czyżak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie nadkomisarz Krzysztof Lewandowski, delegacje OSP, mieszkańcy oraz gospodarze uroczystości – druhny i druhowie OSP w Orzechowie.

Uroczystość zainaugurowała msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą koncelebrowali: ksiądz Wojciech Radzikowski – Proboszcz Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Orzechowie oraz ksiądz Jurand Paczkowski – Proboszcz Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zieleniu, a równocześnie kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wąbrzeźno.
Pododdziały strażaków i poczty sztandarowe wprowadzone zostały do kościoła przez dowódcę uroczystości – Naczelnika OSP Orzechowo druha Michała Prokopa.
Po mszy świętej w paradnym szyku zebrani przemaszerowali na plac przy Bibliotece gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Po złożeniu przez dowódcę uroczystości meldunku Prezesowi Zarządu Powiatowego, zabrał głos Prezes OSP w Orzechowie druh Zbigniew Brzeski. Witając zaproszonych gości podkreślił szczególny charakter uroczystości i rolę jaką pełnią strażacy w społeczności lokalnej. Rys historyczny jednostki przedstawiła natomiast druhna Agnieszka Zawada, a później nastąpił doniosły moment wręczenia medali i odznaczeń.

Za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej w Toruniu nadało:

Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” druhom: Adamowi Zawadzie i Stanisławowi Orłowskiemu,
Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” druhom: Wojciechowi Barańskiemu i Wiesławowi Barańskiemu.
Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” druhom: Markowi Ciepłowskiemu i Michałowi Prokopowi.

Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wąbrzeźnie nadało druhom odznaki „Za wysługę lat”:

za wysługę 10 lat – Bartłomiejowi Ciepłowskiemu i Markowi Ciepłowskiemu,
za wysługę 15 lat – Michałowi Prokopowi i Andrzejowi Rogali,
za wysługę 20 lat - Wiesławowi Barańskiemu i Wojciechowi Barańskiemu,
za wysługę 35 lat – Piotrowi Osińskiemu,
za wysługę 40 lat – Zbigniewowi Brzeskiemu, Stanisławowi Orłowskiemu, Adamowi Zawadzie i Grzegorzowi Stepnowskiemu.

Medale i odznaczenia wyróżnionym strażakom wręczyli: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jarosław Herbowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Wąbrzeźno Władysław Łukasik oraz Prezes OSP Orzechowo Zbigniew Brzeski.

Zaproszeni goście przekazali strażakom słowa podziękowania i uznania za tę szczególną służbę oraz skierowali serdeczne życzenia.

Najmłodsi mieszkańcy Orzechowa zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, a jedną z atrakcji stanowił też pokaz przygotowany przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie, podczas którego można było zobaczyć wóz bojowy oraz dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka.

Galeria zawiera 42 zdjęcia

Czytany 3306 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 styczeń 2017 15:37

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top