Gminne Obchody Dnia Strażaka 2013 r.

Dnia 11 maja 2013 roku w Jarantowicach miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym poświęceniem i oddaniem do użytkowania nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział wzięli m. in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Bożesław Tafelski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Leszek Talarek, Komendant Powiatowy PSP w Wąbrzeźnie Sławomir Herbowski,

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP a zarazem Wójt Gminy Wąbrzeźno Władysław Łukasik, Komendant OSP Gminy Wąbrzeźno Wojciech Dombrowski, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie Krzysztof Lenartowski, Przewodniczący Rady Gminy Wąbrzeźno Pan Piotr Piątkowski, ksiądz Jan Kalinowski - Proboszcz Parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie i ksiądz Jurand Paczkowski - Proboszcz Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zieleniu, delegacje OSP oraz gospodarze uroczystości – druhny i druhowie OSP w Jarantowicach.

Uroczystość rozpoczęto Mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin celebrowaną w Kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Jarantowicach. Podczas nabożeństwa ksiądz Jurand Paczkowski odebrał decyzję o mianowaniu na kapelana Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wąbrzeźno. Po mszy zebrani przemaszerowali pod remizę, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów. Dowódca uroczystości druh Piotr Makowski złożył meldunek druhowi Bożesławowi Tafelskiemu Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, a następnie druh Władysław Łukasik Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP powitał przybyłych gości. Druh naczelnik Roman Leja zaprezentował historię jednostki OSP w Jarantowicach.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania odznaczeniami zasłużonych druhów.

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymał druh Grzegorz Stepnowski - OSP Orzechowo.

Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa” nadano: druhowi Zbigniewowi Szydzikowi z OSP Jarantowice oraz druhowi Adamowi Rogali z OSP Orzechowo .

Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali: druh Ryszard Wyłupek – OSP Ludowice, druh Roman Leja, druh Krzysztof Dudkiewicz oraz druh Piotr Makowski - OSP Jarantowice.

Odznakę „Strażak wzorowy” otrzymała druhna Agnieszka Fuks - OSP Jarantowice.

Medale wyróżnionym strażakom wręczyli: Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Bożesław Tafelski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Leszek Talarek oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Wąbrzeźno Władysław Łukasik.

Po ceremonii odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście kierując słowa podziękowania i uznania oraz życzenia dla strażaków.

Poświęcony został nowy budynek remizy po czym prezesi zarządów wraz z Prezesem OSP w Jarantowicach i Przewodniczącym Rady Gminy Wąbrzeźno dokonali uroczystego przecięcia wstęgi oraz otwarcia nowego obiektu, a P. Wójt przekazał klucze do nowej remizy Prezesowi OSP druhowi Zbigniewowi Szydzikowi.

Na zakończenie części oficjalnej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach zaprezentowali okazjonalny montaż słowno-muzyczny. Goście zostali zaproszeni do zwiedzania nowej remizy oraz wpisu do księgi pamiątkowej OSP w Jarantowicach.

Galeria zawiera 23 zdjęcia

Czytany 2355 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 styczeń 2017 16:05

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top