Jubileusz 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Myśliwcu

Ochotnicza Straż Pożarna w Myśliwcu świętowała w dniu 24.06.2017 r. 70-lecie funkcjonowania.

Uroczystość uświetniona została poświęceniem nowego sztandaru dla jednostki ufundowanym przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru reprezentowany przy Panią Marzenę Prusakowską - Dyrektora Zespołu Szkół w Myśliwcu oraz druha Bolesława Szafrańskiego.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Poczty sztandarowe i druhowie jednostek OSP z terenu Gminy Ryńsk, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu Poseł na Sejm RP dh Zbigniew Sosnowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wąbrzeźnie dh Jarosław Herbowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Ryńsk, a równocześnie Wójt Gminy Ryńsk dh Władysław Łukasik, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Gminy Ryńsk dh Jacek Nawrocki, Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie ks. Dziekan Kazimierz Śmigecki, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie bryg Ireneusz Wiśniewski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Mirosław Czerwiński, Radni Gminy Ryńsk, Radna Powiatu Wąbrzeskiego Pani Hanna Kwiatkowska, Dyrektor Zespołu Szkół w Myśliwcu Pani Marzena Prusakowska, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Myśliwcu Pani Eugenia Szafrańska.

Uroczystość rozpoczęto polową mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą koncelebrował ks. Proboszcz Kazimierz Śmigecki.

Po mszy św. Dowódca uroczystości dh Sławomir Balawejder złożył meldunek Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu Zbigniewowi Sosnowskiemu do uroczystego apelu z okazji 70 rocznicy utworzenia OSP w Myśliwcu oraz ufundowania sztandaru dla jednostki.

Po odegraniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przywitanie zaproszonych gości przez Prezesa Zarządu OSP w Myśliwcu dh Wojciecha Barańskiego.

Następnie spiker prowadzący druh Damian Przybyło poprosił przedstawicieli Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Panią Marzenę Prusakowską oraz druha Bolesława Szafrańskiego o odczytanie i przekazanie w imieniu Fundatorów Aktu Fundacji Sztandaru. Z kolei Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Jarosław Herbowski odczytał akt nadania sztandaru. W dalszej części Sztandar został przekazany Prezesowi OSP w Myśliwcu Wojciechowi Barańskiemu przez Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu dh Zbigniewa Sosnowskiego oraz przedstawicieli Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Panią Marzenę Prusakowską oraz druha Bolesława Szafrańskiego. Sztandarowi towarzyszył poczet sztandarowy, którzy tworzyli:

- sztandarowy druh Radosław Drapiewski

- przyboczny druh Adrian Drapiewski

- dowódca pocztu druh Marcin Kotłowski.

W dalszej części obchodów druh Mirosław Balawejder przedstawił rys historyczny jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Myśliwcu.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania odznaczeniami zasłużonych druhów.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Srebrnym medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:

  1. druh Jerzy Balcerowicz
  2. druh Andrzej Barański
  3. druh Krzysztof Barański
  4. druh Adam Przybyło

„Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:

  1. druh Roman Gruszka
  2. druh Mirosław Balawejder
  3. druh Zenon Balawejder
  4. druh Jarosław Balcerowicz
  5. druh Bolesław Wierzbowski

Druhom Strażakom serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za zaangażowanie, bezinteresowność oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności złożyli: Pan Władysław Łukasik - Wójt Gminy Ryńsk, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wąbrzeźnie druh Jarosław Herbowski, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP druh Zbigniew Sosnowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Ireneusz Wiśniewski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie podkom. Mirosław Czerwiński.

Na zakończenie uroczystości uczniowie z Zespołu Szkół w Myśliwcu zaprezentowali występ na temat działalności strażaków.

 

 

 

Galeria zawiera 88 zdjęć

Czytany 4161 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 lipiec 2017 11:26

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top