Gminne obchody Dnia Strażaka

Dnia 05.05.2018 r. w miejscowości Ryńsk miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka. Gospodarzami uroczystości byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryńsku.

Uroczystość rozpoczęto w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ryńsku mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin celebrowaną przez ks. kanonika Sylwestra Ćwiklińskiego miejscowego proboszcza.

W uroczystości udział wzięli m. in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jarosław Herbowski, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Janusz Marcinkowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ryńsku Dorota Grabowska, Sołtys wsi Ryńsk Elżbieta Tomaszewska, Przewodnicząca KGW Bogumiła Kamińska, delegacje z OSP z terenu Gminy Ryńsk: z Jarantowic, Jaworza, Ludowic, Myśliwca, Orzechowa, Orzechówka, Przydworza, Ryńska, Węgorzyna i Zielenia.

W obchodach brały udział poczty sztandarowe z OSP: z Ryńska, Przydwórza, Ludowic, Myśliwca oraz Zielenia.

W trakcie uroczystości za wzorową strażacką działalność zostały wręczone odznaczenia.

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni:

Druh Czesław Sudziński
Druh Grzegorz Makowski
Druh Piotr Makowski
Druh Janusz Dulny
Druh Kazimierz Stogowski

Srebrym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni:

Druhna Justyna Moskal
Druh Ryszard Wyłupek
Druh Piotr Januszkiewicz
Druh Mariusz Stogowski

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa

odznaczony został Druh Karol Kwiatkowski

Wszyscy uhonorowani druhowie reprezentują OSP w Ludowicach.

Odznakę „Strażak Wzorowy” nadano druhowi Marcinowi Kotłowskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Myśliwcu.

Druhom Strażakom serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za zaangażowanie ”Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” - te słowa są esencją strażackiej służby, za pasję, męstwo oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności złożyli: ks. kanonik Sylwester Ćwikliński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jarosław Herbowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Władysław Łukasik, Prezes Zarządu OSP Ryńsk Wojciech Dombrowski, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ryńsku Dorota Grabowska oraz Pani Sołtys wsi Ryńsk Elżbieta Tomaszewska.

 

 

Galeria zawiera 34 zdjęcia.

Czytany 3858 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 czerwiec 2018 06:26

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top