W związku ze zwiększonym zainteresowaniem przedsiębiorców w zakresie danych we wpisach zwracamy się z uprzejmą prośbą o
Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu organizuje w dniu 06 czerwca 2018 r.
Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z
7 kwietnia 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Stanisławkach odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców Sołectwa
Dnia 05.05.2018 r. w miejscowości Ryńsk miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka. Gospodarzami uroczystości byli
Przychodnia "KEMED" w Wąbrzeźnie, ul. Matejki 20C zaprasza na bezpłatne badanie ostrości wzroku. Badanie odbędzie się w
Zakład Komunalny Gminy Ryńsk ul. Mickiewicza 21, 87-200 Wąbrzeźno zatrudni ratownika na okres lipiec-sierpień 2018 r.
  • Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie numeru PESEL w bazie CEIDG
  • Targi pracy w Wąbrzeźnie
  • Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej
  • W Stanisławkach wybrano nowego sołtysa
  • Gminne obchody Dnia Strażaka
  • Bezpłatne badanie ostrości wzroku
  • Praca dla ratownika w Ośrodku Wypoczynkowym w Przydworzu
Ptasia grypa

Urząd Gminy Ryńsk informuje, iż w związku z wystąpieniem na terenie Polski ognisk ptasiej grypy, 28 grudnia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Przedmiotowe rozporządzenie nakłada szereg nakazów i zakazów dotyczących utrzymania drobiu, ograniczenia targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem żywego ptactwa na terytorium Polski.

W związku z powyższym należy zapoznać się z apelem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Głównego Lekarza Weterynarii do hodowców drobiu oraz z ww. rozporządzeniem w plikach do pobrania poniżej.
Główny Lekarz Weterynarii przypomina o bezwzględnej konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji. Dotyczy to zarówno gospodarstw przyzagrodowych, utrzymujących drób na własne potrzeby, jak również większych ferm komercyjnych, gdzie hodowla odbywa się w systemie zamkniętym.

Posiadacz drobiu i/lub innych ptaków zobowiązany jest między innymi:
• Zgłosić do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których je utrzymuje,
• Utrzymywać drób i ptaki w zamkniętych obiektach lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt ich z ptakami dzikimi, • Utrzymywać drób i ptaki w sp
osób wykluczający ich dostęp do zbiorników wodnych, do których mają dostęp dzikie ptaki,
• Karmić i poić drób i ptaki utrzymywane w zamknięciu, w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami,
• Wyłożyć maty dezynfekcyjne przed wejściami i wyjściami z budynków gdzie utrzymywany jest drób. Pozostałe zalecenia zapisano szczegółowo w ww. rozporządzeniu oraz przedstawiono na poniższej grafice.

Ulotka

Apel do hodowców drobiu