Nowa funkcjonalność w e-Urzędzie Skarbowym - pobieranie aktów notarialnych

30 listopada 2023 r. udostępniona została w e-Urzędzie Skarbowym możliwość pobierania: aktów notarialnych, aktów poświadczenia dziedziczenia, europejskich poświadczeń spadkowych.

Ważne!

Możliwość pobierania dokumentów notarialnych dotyczy dokumentów sporządzonych od 1 października 2023 roku.

Dotychczas nasi użytkownicy mogli jedynie przeglądać podstawowe informacje dotyczące aktów notarialnych, których byli stroną. Dzięki nowej funkcjonalności użytkownicy mają wgląd w dane szczegółowe aktu notarialnego, mogą go także wydrukować wraz z załącznikami.

Gdzie znajdują się akty notarialne w e-US

Lista dokumentów notarialnych użytkownika dostępna jest w zakładce Akty notarialne.

Jak pobrać akty notarialne

Pobranie dokumentów notarialnych możliwe jest po skorzystaniu z klawisza „Więcej” dostępnego w kolumnie „Akcje”.

Dokumenty do pobrania użytkownik może także wyszukać poprzez funkcjonalność „Pokaż filtry”, zaznaczając checkbox „Tak” w „Pliki do pobrania”.

Użytkownik, który nie posiada na swoim koncie aktów notarialnych, po przejściu do zakładki Akty notarialne otrzyma komunikat: Nie masz żadnych aktów notarialnych. Po podpisaniu aktu notarialnego tutaj znajdziesz jego szczegóły.