Zgłaszanie popytu na grunty rolne położone na obszarze Gminy Ryńsk przez miejscowych rolników

W związku z realizacją przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zadań ustawowych w zakresie kształtowania ustroju rolnego, uprzejmie proszę o zgłaszanie popytu na grunty rolne położone na obszarze Gminy Ryńsk przez miejscowych rolników indywidualnych zainteresowanych rozwojem i powiększaniem swoich gospodarstw rodzinnych.

W powyższym zakresie proszę o określenie preferencji odnośnie powierzchni gruntów, na które występuje popyt w poniższej ankiecie:

lub zgłosić osobiście w Urzędzie Gminy Ryńsk, Wydział Rolnictwa i Gospodarki Przestrzennej, pok. 106, nr tel. 56 687 75 27 do dnia 15 stycznia 2024 r.

Przekazane informacje będą wykorzystywane przez KOWR celem realizacji przysługujących mu uprawnień związanych z prawem pierwokupu lub nabywania nieruchomości rolnych. KOWR dysponując informacjami z terenu danej gminy o średnim czy dużym zapotrzebowaniu na grunty rolne przez rolników, może podjąć ewentualną decyzję o wykonaniu przysługującego mu pierwokupu nieruchomości rolnej sprzedawanej w obrocie prywatnym, a następnie nabytą w ten sposób nieruchomość, KOWR może w drodze przetargu zaproponować do sprzedaży lub dzierżawy rolnikom z terenu danej gminy zainteresowanych powiększaniem własnych gospodarstw rodzinnych.

Zebranie powyższych danych stanowi badanie popytu i nie gwarantuje nabycia nieruchomości rolnych.