Protest rolników

W dniu dzisiejszym odbył się protest rolników na terenie całego kraju. Również rolnicy z terenu powiatu wąbrzeskiego włączyli się w liczbie blisko 150 ciągników w akcję wyrażenia swojego niezadowolenia z powodu coraz trudniejszej sytuacji związanej z wdrożeniem zasad „Zielonego Ładu”, importu produktów rolnych z Ukrainy i braku wsparcia hodowli zwierząt.

Rolnicy zebrali się w Jarantowicach skąd od godziny 10 udali się obwodnicą miasta Wąbrzeźna w kierunku ronda Warszawskiego. Stamtąd skierowali się na ulicę Mickiewicza gdzie w Urzędzie Gminy Ryńsk na ręce Zastępcy Wójta Gminy Łukasza Gapińskiego złożyli petycję, którą za pośrednictwem Wójta Gminy Ryńsk Władysława Łukasika kierują do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wójt Gminy Władysław Łukasik po powrocie z Konwentu Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbywającego się w Jastrzębiu w dniach 08-09.02.2024 r. odwiedził rolników uczestniczących w proteście, z którymi się solidaryzuje i w pełni popiera.

IMG 3513IMG 3526IMG 20240209 115845