Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 maja 2024 r.

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia, które do 31 maja 2024 roku przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych - stopień alarmowy dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni został obniżony do BRAVO-CRP (2. stopień zagrożenia).

• BRAVO-CRP (2. stopień zagrożenia) - obowiązuje na terytorium całego kraju - zarządzenie nr 17 z 29 lutego 2024 r.;
  • BRAVO (2. stopień zagrożenia) - obowiązuje na terytorium całego kraju - zarządzenie nr 16 z 29 lutego 2024 r.;
  • BRAVO (2. stopień zagrożenia) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - zarządzenie nr 18 z 29 lutego 2024 r..

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni.

BRAVO-CRP jest drugim, z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopnie alarmowe w PolsceStopnie alarmowe w cyberprzestrzeni w PolsceRodzaje stopni alarmowych w Polsce

Informacja ze strony Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Czytany 402 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 marzec 2024 06:38