ZUS przygotował wiele atrakcji w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością

29 września Oddział ZUS w Toruniu organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Będzie okazja, by w jednym miejscu uzyskać kompleksowe informacje z wielu instytucji dotyczące świadczeń dla osób z niepełnosprawnością.

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością przez cały wrzesień na terenie wszystkich oddziałów ZUS odbywają się ciekawe prelekcje, szkolenia, dyżury eksperckie z wielu instytucji czy dyżury telefoniczne. Toruński oddział ZUS Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizuje w czwartek, 29 września w godz. 1000 - 1300 w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Toruniu, ul. Fałata 88/90 (sala gimnastyczna).

Do dyspozycji będą stoiska ekspertów m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Skarbowego, czy Stowarzyszenia ds. Osób Niepełnosprawnych. Nie zabraknie również przedstawicieli Polskiego Związku Głuchych, Polskiego Związku Niewidomych, Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej, Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych czy Ośrodka Wsparcia i Testów w Toruniu.

W trakcie wydarzenia eksperci podpowiedzą, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny, do sanatorium czy uzyskać pomoc finansową ze środków PFRON. Powiedzą również jak uzyskać rentę, świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czy dodatek pielęgnacyjny. Będzie można również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta.

Ponadto będzie można usłyszeć ciekawe prelekcje. W programie:

  • 1000 - powitanie uczestników wydarzenia
  • 1005 - 1030 - prelekcja pracownika Oddziału ZUS w Toruniu na temat: „Renta socjalna”
  • 1035 - 1105 - prelekcja pracownika Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
  • 1110 - 1140 - prelekcja pracownika Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu na temat: „CIDON w PFRON – poznaj, zapytaj, skorzystaj…”
  • 1145 - 1215 - wystąpienie przedstawiciela Ośrodka Wsparcia i Testów na temat korzyści wynikających ze stosowania technologii asystujących dla osób z niepełnosprawnością
  • 1220 - 1250 - pokaz sprzętów medycznych, w tym m.in. podnośników jezdnych, sufitowych oraz prelekcja na temat rodzajów systemów opieki dla osób z niepełnosprawnością –Pan Piotr Nowicki, Levicare Sp. z o.o.

Dodatkowo 28 września, w godz. 1000 - 1200 w Inspektoracie ZUS w Grudziądzu, ul. Wybickiego 39 (parter, pokój nr 2) osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w sprawie świadczeń dla osób z niepełnosprawnością. Dowiedzą się także, jak wygodnie załatwić sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu.

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością eksperci ZUS będą również udzielać porad 29 września w godz. 1200 - 1400 w Zakładzie Aktywności Zawodowej we Włocławku, ul. Łęgska 20 (sala konferencyjna).

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty, a udział w nich jest bezpłatny.

Plakat Dzień Osób z Niepełnosprawnością Toruń (PDF)

Plakat Dzień Osób z Niepełnosprawnością Włocławek (PDF)

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Czytany 745 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 wrzesień 2022 13:01

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top