ZUS: 16 maja webinarium - roczne rozliczenie składki zdrowotnej w programie Płatnik

Ponad 600 tys. płatników składek złożyło już roczne rozliczenie składki zdrowotnej za ubiegły rok. Termin na jego złożenie mija 22 maja. ZUS zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium.

Zostało coraz mniej czasu na złożenia rocznego rozliczenia składki zdrowotnej za ubiegły rok. Obowiązek ten dotyczy przedsiębiorców opodatkowanych na zasadach ogólnych albo ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Pytań i wątpliwości jest wiele, dlatego ZUS organizuje kolejne bezpłatne webinarium nt. rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne. Spotkanie z ekspertami ZUS odbędzie się wtorek 16 maja o godz. 10 na platformie Webex. Nie trzeba mieć zainstalowanej żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy przeglądarka z dostępem do internetu - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Podczas szkolenia eksperci z centrali ZUS zaprezentują jak wypełnić dokumenty w programie Płatnik, omówią zagadnienia, z którymi najczęściej zgłaszają się osoby dokonujące rozliczenia oraz postarają się odpowiedzieć na pytania uczestników. Na webinarium nie trzeba się zapisywać, jest otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, należy kliknąć w link.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w webinarium, będą miały dostęp do nagrania z tego spotkania. Zostanie ono udostępnione na stronie internetowej ZUS oraz na kanale Elektroniczny ZUS w serwisie Youtube.

Dyżury eksperckie ZUS i szkolenia w regionie

Placówki ZUS w regionie zapraszają na szkolenia i dyżury telefoniczne dotyczące m.in. rocznego rozliczenia składki zdrowotnej. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej zus.pl, w zakładce Szkolenia i Wydarzenia (https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia).

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS