Zostały 3 dni na złożenie wniosku 300 plus

Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry Start”, mają na to czas tylko do 30 listopada. To ostatni dzwonek na złożenie wniosku, potem pieniądze przepadną – przypomina ZUS.

Kończy się czas na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. 30 listopada jest ostatnim dniem, w którym rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat. 300 plus nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach i dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

W ostatnim czasie ZUS często przypomina o zbliżającym się terminie zakończenia przyjmowania wniosków o 300 plus. W ubiegłym roku zdarzało się, że rodzic przeoczył ten termin i świadczenia już nie otrzymał. Chcemy, żeby takich sytuacji było jak najmniej. Zachęcamy więc, by złożyć taki wniosek, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił – dodaje rzeczniczka.

Na wnioski 300 plus ZUS czeka tylko do 30 listopada. Wniosek można wysłać elektronicznie za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej czy portalu Emp@tia. Złożenie dokumentów po tej dacie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS