Komunikat dotyczący składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami

Komunikat Wójta Gminy Ryńsk dotyczący składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

W związku z wprowadzonymi na terenie Polski od dnia 24 marca 2020 r. ograniczeniami wynikającymi ze zmiany rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 522) w zakresie przemieszczania się osób w celu ograniczenia ryzyka zachorowania na COVID-19 informuję, że deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można również złożyć w formie zdjęcia, skanu, pliku word, pdf i wysłać na adres poczty mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto, od dnia 30 marca 2020 r. w celu zadeklarowania wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można zadzwonić pod numerem tel. 56 687 75 23 i złożyć ustną informację o ilości osób zamieszkujących na nieruchomości i posiadanym kompostowniku.

Udostępniony mieszkańcom dodatkowy sposób złożenia deklaracji jest formą przejściową i zostaje wprowadzony w związku z powołanym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r.

Złożenie deklaracji bądź informacji w sposób opisany powyżej nie zwalnia z obowiązku późniejszego, po zniesieniu wprowadzonych ograniczeń złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami w formie papierowej, bądź w formie elektronicznej z wykorzystaniem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, zwanej e-PUAP z opatrzonym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym o czym obowiązani zostaną powiadomieni odrębnym ogłoszeniem, telefonicznie, mailem lub pismem.

Czytany 264 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 kwiecień 2020 10:54

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top