Dotacje na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie swojej nieruchomości

Odpowiadając na potrzeby naszych mieszkańców w dniach od 20. do 26. maja 2020 r. prowadzimy nabór deklaracji osób wyrażających chęć udziału w projekcie dot. dotacji na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie swojej nieruchomości.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił konkurs w ramach Działania 3.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, Schemat: Mikroinstalacje, Schemat 1: Budynki mieszkalne i publiczne (z wyłączeniem infrastruktury opieki zdrowotnej), Schemat 2: Budynki użyteczności publicznej w zasobach spółek samorządowych województwa, na podstawie którego ogłaszamy nabór chętnych na pozyskanie dofinansowania w wysokości 50% kosztów netto wykonania instalacji do wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej z OZE, np.:

• fotowoltaicznych o mocy do 10 kW,
  • kolektorów słonecznych,
  • powietrznych pomp ciepła.

Projekt przeznaczony jest dla osób fizycznych - właścicieli budynków mieszkalnych niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Warunki niezbędne do udziału w projekcie:

• Koszty właściciela nieruchomości to 50 % wartości netto oraz cały podatek VAT (8%).
  • Opłacenie przez uczestnika kosztu wykonania projektu technicznego instalacji (bezzwrotny w przypadku nie otrzymania dofinansowania).
  • Korzystając z przedmiotowego dofinansowania nie można równolegle ubiegać się o dotację w ramach rządowego programu „Mój Prąd”. Można natomiast skorzystać z tzw. „ulgi termomodernizacyjnej” w PIT.
  • Warunkiem realizacji zadania jest otrzymanie przez Gminę Ryńsk dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Decyzja o przystąpieniu do dofinansowania zostanie podjęta na podstawie zebranych deklaracji.
  • Złożenie deklaracji przez mieszkańca nie jest jednoznaczne z jego udziałem w dofinansowaniu.
  • W przypadku nieotrzymania dofinansowania, mieszkańcy otrzymają dokumentację techniczną bez możliwości zwrotu poniesionych kosztów.
  • Wielkość instalacji powinna być dobrana do faktycznego zużycia energii.

Roczne zużycie energii elektrycznej wykazane jest na każdej fakturze za energię od operatora.

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów dla całego województwa, w ramach przedmiotowego konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 14 262 596,00 zł. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej gminy to 1 milion złotych. Oznacza to, że liczba wykonanych instalacji będzie ograniczona.

Osoby zainteresowane pozyskaniem dotacji mogą składać deklaracje do Urzędu Gminy:

• w formie papierowej składać w biurze podawczym przy ul. Mickiewicza 21 czynnym w godzinach 800 - 1500
  • elektronicznie - w formie skanu lub zdjęcia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pocztą tradycyjną na adres Gmina Ryńsk, ul. Mickiewicza 21, 87-200 Wąbrzeźno

w terminie do 26 maja 2020 r.

O kolejności zgłoszeń decyduje data wpływu deklaracji do Urzędu Gminy.

Szczegóły dofinansowania:

Deklaracja OZE do pobrania (PDF)

Czytany 3404 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 maj 2020 13:01