24 marca, Plac Jana Pawła II, godz. 12:00 Kujawsko-Pomorski Dzień Solidarności z Ukrainą

W czwartek, 24 lutego, o godzinie 4.00 nad ranem polskiego czasu rozpoczął się atak Rosji na Ukrainę. W tym tygodniu minie miesiąc walk, podczas których zginęło wielu żołnierzy i cywili. W pierwszą miesięcznicę zbrodniczej napaści na Ukrainę Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy zaproponował organizację wiecu (ewentu) pod tytułem „Solidarni z Ukrainą – Kujawsko-Pomorski Dzień Solidarności z Ukrainą” pod patronatem Konsula Generalnego UA w Gdańsku oraz Konsula Honorowego UA w Bydgoszczy.

Naczelną ideą tej inicjatywy jest, poza kolejnym dowodem poparcia dla Ukrainy i stanowczego sprzeciwu wobec zbrodniczych działań Federacji Rosyjskiej, integracja środowisk zaangażowanych w niesienie pomocy w całym regionie kujawsko-pomorskim – tak Polaków jak i Ukraińców oraz osób innych narodowości.

Stąd apelujemy do Mieszkańców Powiatu Wąbrzeskiego o przyłączenie się do przedstawionej inicjatywy.

Chcemy pokazać Ukrainie i całemu Światu, że społeczeństwo Kujaw i Pomorza wraz z instytucjami państwowymi i samorządowymi jest nie tylko solidarne ale i niezwykle zaangażowane w walkę o wartości, w tym skuteczną pomoc osobom dotkniętym kryzysem wojennym.

Wszystkich chętnych do przyłączenia się do wiecu serdecznie zapraszamy:

24 marca, godz. 12:00
Wąbrzeźno, Plac Jana Pawła II

Podczas wiecu proponujemy uczcić minutą ciszy poległych podczas walk na Ukrainie, a także wysłuchać odezwy Ambasadora Ukrainy w Polsce.

Czytany 678 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 marzec 2022 13:05

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top