Usługę Twój e-PIT zasilą miliony informacji od płatników

Od 2 do 14 lutego 2024 r. Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadzi akcję zasilania usługi Twój e-PIT informacjami z deklaracji PIT przekazanych przez pracodawców. Dzięki temu w serwisie Twój e-PIT pojawi się kilkadziesiąt milionów wstępnie przygotowanych deklaracji. Wszystko po to, aby od 15 lutego podatnicy mogli szybko i sprawnie rozliczyć swój podatek. W tym roku z wygodnej formy rozliczenia w ramach usługi Twój e-PIT będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy.

15 lutego 2024 r. rozpocznie się okres rozliczeń podatku PIT za 2023 rok. Przed rozpoczęciem akcji rozliczeń – w dniach 2 – 14 lutego – Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadzi prace w usłudze Twój e-PIT, które pozwolą przygotować rozliczenia zasilone milionami informacji od płatników. To gigantyczna operacja informatyczna, która umożliwi wygenerowanie rozliczeń PIT dla podatników.

Podczas prac serwisowych usługa Twój e-PIT będzie czasowo niedostępna. Podatnicy nie będą mogli w tym okresie pobierać dokumentów, które znajdują się w usłudze lub składać korekty rozliczeń za poprzednie lata. Działania te są niezbędne, aby od 15 lutego 2024 r. podatnicy mogli rozliczyć podatek za pomocą usługi Twój e-PIT.

Twój e-PIT to jedna z najpopularniejszych e-usług w administracji publicznej. W ubiegłym roku podatnicy złożyli za pomocą Twój e-PIT aż 11,9 mln deklaracji podatkowych za 2022 r. W tym roku po raz pierwszy także przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wygodnej formy rozliczenia w ramach tej usługi.

Czytany 402 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top