Akcja składania zeznań PIT za 2023 rok. Nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych.

Trwa akcja składania deklaracji podatkowych za 2023 r. W Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie złożonych zostało już koło 50% zeznań podatkowych, co świadczy o aktywności i zaangażowaniu podatników w proces rozliczeń podatkowych.

Złożenie deklaracji podatkowej jest obowiązkiem każdego podatnika, dlatego niezależnie od źródła dochodu, zeznania podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia. Jeśli podatnik samodzielnie nie złoży swojego rozliczenia, to w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT-37 i PIT-38 zostaną automatycznie zaakceptowane i uznane za złożone 30 kwietnia.

Jednym z kluczowych elementów, na które zwracają uwagę podatnicy są ulgi podatkowe. Jednakże w ostatnich latach pojawiało się sporo nieprawidłowości w ich odliczaniu. Podobnie i w tym roku jednym z najczęściej popełnianych błędów jest nieprawidłowe odliczanie kosztów zakupu pralek i innych urządzeń AGD. Według obowiązujących przepisów podatkowych, wydatków tych nie można odliczyć w zeznaniu rocznym PIT-37 czy PIT-36. Nieprawidłowe odliczanie kosztów zakupu pralek, lodówek, itp. prowadzi do konsekwencji podatkowych, takich jak konieczność zwrotu nadpłaconego podatku wraz z odsetkami. Dlatego też jest to kwestia, na którą warto zwrócić szczególną uwagę podczas składania deklaracji podatkowej.

Kolejnym problemem jest również nieprawidłowe odliczanie ulgi termomodernizacyjnej. Niestety w wielu przypadkach zdarza się, że podatnicy błędnie interpretują zasady jej wykorzystania. Często są to po prostu błędy wynikające z nieświadomości podatnika. Dlatego też, kluczową rolę odgrywa tutaj - edukacja podatkowa oraz wsparcie ze strony ekspertów podatkowych.

W obliczu coraz większej liczby błędów w zeznaniach podatkowych, zachęcamy wszystkich podatników do dokładnego zapoznania się z obowiązującymi przepisami podatkowymi na stronie www.podatki.gov.pl lub skorzystania z pomocy infolinii Krajowej Administracji Skarbowej w celu uniknięcia konsekwencji podatkowych.

Informacje na interesujące Państwa zagadnienia z zakresu ulg podatkowych, można uzyskać również od pracowników Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie pod numerem telefonu 56 689 05 52.

Czytany 139 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top